Челси  надигра Манчестър Юнайтед с 4:3 във впечатляващ мач на "Стамфорд Бридж". Дербито от 31-вия кръг на Висшата лига предложи много драма и емоции, като определено ще се помни дълго. Конър Галахър даде преднина на домакините в 4-тата минута. В 19-ата Коул Палмър удвои от дузпа. Гостите обаче се върнаха в мача с голове на Алехандро Гарначо в 34-тата и Бруно Фернандеш в 39-ата минута. В 67-ата минута отново Гарначо изведе гостите напред. В заключителните секунди на добавеното време, обаче, Коул Палмър реализира два гола за домакините, за да осигури успеха за състава воден от Маурисио Почетино.

Двубоят започна по мечтан начин за Челси, който излезе напред в резултата след едва четири минути игра. Отскочила топка се озова в Конър Галахър, който безпроблемно я насочи в мрежата на Андре Онана за 1:0.

В 18-ата минута Антони сътвори голяма глупост и фаулира Марк Кукурея в наказателното поле, което доведе до дузпа за Челси. С изпълнението се нагърби Коул Палмър, който стреля елегантно в долния ляв ъгъл, излъга Онана и покачи на 2:0.

В 34-ата минута Манчестър Юнайтед все пак успя да върне едно попадение. Сериозно неразбирателство в защитата на Челси и лоша намеса на Аксел Дисаси изведе Алехандро Гарначо на стрелкова позиция, а аржентинецът промуши топката в мрежата за 2:1.

В 38-ата минута Енцо Фернандес имаше достатъчно време да си овладее топката и да я нагласи за удар от наказателното поле, след което стреля в средата на вратата и Онана лесно спаси.

Минута по-късно Юнайтед наказа пропуска на Фернандес и стигна до изравнително попадение. Диого Далот предостави елегантно центриране за Бруно Фернандеш, който скочи и отблизо с глава прати топката в мрежата за 2:2.

Дълбоко в добавеното време на първата част Челси можеше да отбележи трети гол, след като Конър Галахър бе изведен сам в наказателното поле, заобиколи Онана, но уцели левия страничен стълб.

В началото на втората част, в 48-ата минута, Манчестър Юнайтед можеше да реализира трето попадение, след като Хари Магуайър стреля от добра позиция, но малко над напречната греда на вратата, пазена от Джордже Петрович.

В 67-ата минута гостите все пак реализираха пълен обрат. Антони пусна великолепно подаване към Гарначо, който бе забравен от отбраната на Челси, а Петрович излезе неразчетено и с глава англичанинът порази вратата на Челси за 2:3.

85-ата минута бе белязана от завръщането на Мейсън Маунт на "Стамфорд Бридж", но той бе приет с освирквания от феновете на Челси.

В седмата минута от добавеното време тъкмо появилият се Нони Мадуеке навлезе в наказателното поле и със свежи сили се справи с Диого Далот, който го фаулира и се стигна до дузпа за Челси. С изпълнението отново се нагърби Коул Палмър и в десетата минута след 90-ата домакините измъкнаха точката след нов удар в долния ляв ъгъл за крайното 3:3.

Минута по-късно Челси шокира Манчестър Юнайтед с четвърто попадение. След разбъркване в наказателното поле на "червените дяволи" при ъглов удар Коул Палмър успя да нанесе удар, който рикошира в тялото на Скот Мактомини и излъга Андре Онана за крайното 4:3, а по този начин Палмър оформи хеттрика си.

Така "сините" от Лондон се изкачиха до 10-ото място във временното класиране с 43 точки, а Юнайтед е шести с 5 повече.