Отборът на Манчестър Сити постигна пълен обрат като домакин на Манчестър Юнайтед в голямото дерби на Острова от 27-ия кръг на Премиър лийг.

"Гражданите" изоставаха с 0:1 на полувремето, но с три гола през втората част стигнаха до успеха с 3:1. С успеха Сити събра 62 точки и е само на една от лидера Ливърпул. Манчестър Юнайтед пък е шести с 44.

Двубоят започна равностойно, за да се стигне до осмата минута, когато Маркъс Рашфорд вдигна на крака червената половина на Манчестър. Той получи топката пред наказателното поле и със страхотен удар от дистанция откри.

В края на полувремето звездата на Сити Ерлинг Холанд пропусна от метър и не успя да възстанови равенството.

След почивката домакините заиграха на по-високи обороти и логично стигнаха до изравняване. В двигател на промяната се превърна Фил Фоудън. В 56-ата минута той изравни с гол близнак на Рашфорд. В 80-ата минута отново Фоудън се разписа за пълния обрат, а в самия край и Холанд записа името си сред голмайсторите, след като Сити се възползва от грешка при изнасянето на топката от страна на футболистите на Манчестър Юнайтед.

Софиан Амрабат изгуби топката пред наказателното поле, а Родри асистира за Холанд, който оформи крайното 3:1 в полза на Сити.