Ботев (Враца) постигна жизненоважна победа с 1:0 при домакинството си на Берое в среща от последния кръг на Първа лига. Успехът на "зелените" комбиниран със загубата на прекия конкурент за оцеляване Пирин (Благоевград) означава, че врачани завършиха шампионата на 14-о място си осигуриха място на бараж срещу третия във втора лига Марек. Иначе, единственото попадение в срещата на стадион "Христо Ботев" бе дело на Даниел Генов в 17-ата минута.

Първата възможност в мача се откри пред домакините, където Темитопе не успя да изчисти добре топката. Браян Переа овладя с гръб към вратата, обърна се и нанесе удар, който срещна тялото на играч на Берое и мина над вратата. В 7-ата минута Ботев получи право да изпълни пряк свободен удар на около 20 метра от вратата на гостите. Даниел Генов шутира, но прати топката в горната греда.

В 13-ата минута удар от далечна дистанция на Мартин Смоленски премина над вратата на Артур Мота. Четири минути по-късно домакините поведоха. Спас Георгиев достигна до топката отляво и центрира в наказателното поле, където Хуан Саломони остана под топката, а трима защитници в бяло изгледаха как Даниел Генов насочи топката с глава във вратата - 1:0.

Снимка 666530

Източник: startphoto.bg

Врачани продължиха да атакуват по-опасно. В 24-ата минута Даниел Генов пусна извеждащ пас към Мартин Ачков. Крайният защитник успя да се пребори за позиция с Викторио Вълков и нанесе удар от движение, с който не затрудни Мота. Две минути след това Клери Сербер проби отляво и центрира остро в наказателното поле. Вратарят на гостите успя да избие, а след това с топката се разминаха двама играчи на домакините.

В 36-ата минута Спас Георгиев и Клери Сербер комбинираха в наказателното поле, а французинът опита центриране. Франко Минго опита да изчисти, но кълбото се озова в Генов. Голмайсторът до момента шутира, но право в играч в бяло. Малко след това Георгиев центрира в наказателното поле, а вратарят на гостите изби. Топката се озова в Сербер, който потърси далечния ъгъл, но стражът се справи.

В 57-ата минута Ботев беше близо до втори гол. Роналдо Камара сбърка подаване към Карлос Алгара в своята половина. От това се възползва Даниел Генов, който овладя топката, напредна и от границата на наказателното поле нанесе удар, който срещна горната греда. Малко след това шут на Сегундо Пачаме мина над вратата.

В 75-ата минута влезлият малко преди това Марко Мажуга проби отдясно, навлезе в наказателното поле и нанесе удар, с който Артур Мота се справи. Четири минути след това Берое организиара опасна атака, при която Уерик пусна подаване към Енцо Еспиноса отляво в наказателното поле. Аржентинецът нанесе удар, който премина покрай вратата.

Три минути преди края на мача Уерик изведе с едно докосване Хуан Пабло Соломони на стрелкова позиция, но великолепна намеса на Меси Биатумусока предотврати сериозни неприятности за вратаря Красимир Костов.

В крайна сметка врачани задължаха своя аванс и със спечелените 3 точки събраха актив от 33 и завършиха на 14-ата позиция в шампионата. Така те си осигуриха участие в бараж в четвъртък, 30 май, срещу завършилия на трето място във Втора лига отбор на Марек (Дупница). Двубоят ще се проведе на стадион "Христо Ботев" в северозападния град.

Ботев (Враца) - Берое 1:0 (Развой на срещата по минути)