120′
120′

СЛЕДВАТ ДУЗПИ!

117′

Драма на стадион "Христо Ботев! Минути преди края на сблъсъка стражът на Марек Костантин Костадинов се отчете с великолепни намеси, парирайки куп изстрели от страна на играчите на Ботев Враца.

110′

Марек ще доиграе мача с човек по-малко! Веселин Любомиров извърши безрасъдно нарушение и реферът Георги Кабаков не се поколеба да го изгони.

105′

ЗАПОЧВА ВТОРОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ!

105′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ!

95′

Марек е по-активният тим, откакто стартираха продълженията. На няколко пъти играчите на Танчо Калпаков застрашиха вратата на Красимир Костов.

94′
Снимка 667407

Източник: startphoto.bg

90′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

90+6′

КРАЙ НА РЕДОВНОТО ВРЕМЕ! МАЧЪТ НАВЛИЗА В ПРОДЪЛЖЕНИЯ!

90+3′

Възможност за Ботев (Враца)! Дълбоко в добавеното време Ботев (Враца) пропиля чудесен шанс да осигури оставането си в efbet лига. Даниел Генов излезе на стрелкова позиция, за да нанесе изстрел в обсега на Константин Костадинов.

83′

ГОООООООЛ ЗА МАРЕК! Въпреки че възпитаниците на Христо Янев умело удържаха аванса си, гостите от Дупница съумяха да наваксат пасива си. Десният краен бранител Браян Мендоса сбърка фатално, след което топката попадна в Александър Близнаков, а той с елегантно прехвърляне  реализира за 1:1.

75′

Спас Георгиев е заменен от Марко Мажуга. Клери Сербер отстъпва мястото си на Бубакар Траоре.

69′

Росен Йорданов е заменен от Боян Стойнев. Милен Иванов пък излиза, за да се появи Валери Йорданов.

58′

Греда! Марек за малко да възстанови паритета, след като Александър Близнаков опита директно от ъглов удар да се разпише, ала топката рикошира в гредата.

56′

Росен Йорданов си изкара жълт картон.

49′

ГООООООЛ ЗА БОТЕВ (ВРАЦА)! С оглед показаното до момента на терена, домакините закономерно повеждат. Защитник на Марек изчисти нескоспосано топката, която се озова в Мартин Смоленски, с чието изпълнение крилото екзалтира публиката на стадион "Христо Ботев.

45′

45+4′

ПОЛУВРЕМЕ!

40′
Снимка 667370

27′

Две греди! Ботев (Враца) натика Марек в неговата половина и на два пъти можеше да открие резултата. Първо при центриране от ъглов удар Меси стреля с глава, но Константин Костадинов изби в корнер. Последва ново подаване в наказателното поле, където играч зелено прати топката в напречната греда. В следващата атака отново гредата лиши врачани от попадение, тъй като Браян Мендоса от стрелкова позиция нацелия страничния стълб.

20′

Жълт картон за Християн Джаджаров.

16′

Шанс за Ботев (Враца)! Врачани бяха близо да се възползват от груба грешка в редиците на гостите, когато топката достигна до тарана Браян Переа, който отправи удар, спасен от вратаря Константин Костадинов.

10′

Както се очакваше, още в първите минути домакините моментално наложиха натиск над съперника си от Втора лига.

1′

17. Чавдар Ивайлов

Отборите на Ботев (Враца) и Марек се изправят един срещу друг във финален бараж за оставане/изкачване в efbet Лига.

Домакин на сблъсъка ще е стадион "Христо Ботев" във Враца. От сезон 2023/24 наредбата на БФС е различна от тази през предишните кампании и мачът ще е на стадиона на отбора, завършил 14-ти в елита. До момента подобен род двубои се провеждаха на неутрален терен.

Марек домакинства в София или Благоевград, ако се класира за efbet Лига

"Бончук" се нуждае от сериозен ремонт

Като фаворит под Околчица очаквано ще излязат домакините. Момчетата на Христо Янев имаха изключително трудна кампания и си беше цяло чудо, че съумяха да избегнат директното изпадане във Втора лига. "Зелените" имаха изключително слаб първи полусезон, през който се стигна и до назначаването на гореспоменатия специалист.

Добрите новини за домакините са свързани с края на наказанията на Мартин Бачев и Мартин Смоленски, които ще могат да се завърнат в титулярния състав. В атака ще се разчита много на триото Даниел Генов, Браян Кордоба и Клери Сербер.

Едва ли някой е очаквал, че точно Марек ще се намеси в битката за промоция в елита. Дупничани разполагаха с един от най-ниските бюджети във Втора лига, който ги принуди да използват свои собствени кадри или футболисти от региона.

Главен съдия на срещата ще бъде Георги Кабаков, с помощници Мартин Маргаритов и Диян Вълков. С ВАР ще се занимават Ивайло Стоянов и Мирослав Иванов. Делегат на БФС ще бъде Неделчо Михайлов, а работата на реферите зорко ще следи Стоян Алексиев.