Локомотив (Пловдив) победи Септември (София) с минималното 1:0 в двубой от 10-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Васил Левски".

Единственото попадение в срещта бе дело на Мартин Паскалев (67'). Това бе и първи гол на футболиста в родния елит.

Септември (София) - Локомотив (Пловдив): 0:1 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Така Локомотив (Пловдив) се изравни с Черно море в класирането на първенството. Двата има имат по 19 пункта в актива си. Септември (София) пък остава на 11-а позиция с 8 точки.

Снимка 587308

Източник: startphoto.bg

Гостите създадоха най-сериозното положение за първото полувреме, но не успяха да го вкарат. Капитанът Димитър Илиев изведе Георги Каракашев сам срещу вратаря, но топката бе дълга и играчът на гостите не успя преодолее вратаря на домакините Димитър Шейтанов.

Снимка 587307

Септември нямаше дори неточен удар през първото полувреме, но създаде положение още в началото на второто. Кристиян Пешов се възползва от разбъркване след центриране и стреля точно от малък ъгъл, а ударът бе отразен от Динко Хоркаш.

Снимка 587306

Локо отговори с гол в 66-ата минута. Резервата Евандро Коща центрира от корнер и Димитър Илиев се размина с топката, но Мартин Паскалев я засече зад него и я изпрати в мрежата на Септември.