Отборите на ФК ЦСКА 1948 и Локомотив (Пловдив) завършиха наравно 1:1 в мач от 15-ия кръг на еfbet Лига. Двубоят в Бистрица бе съпътстван с голови положения и пред двете врати, като в крайна сметка двата отбора си поделиха точките.

Първото по-опасно положение в срещата бе в актива на гостите и дойде още в третата минута. Тогава Джовани отправи техничен удар, който вратарят на "червените" Даниел Наумов спаси.

След това домакините овладяха инициативата и Динко Хоркаш трябваше да спасява на два пъти своята врата след удари на Елитон и Педриньо от пряк свободен удар. Дори и той нямаше какво да направи в 15-ата минута, когато след грешка на Ангел Лясков, Георги Русев напредна и с техничен удар от границата на наказателното поле откри резултата в полза на "червените".

Снимка 639306

Източник: startphoto.bg

Малко преди края на първото полувреме Ивайло Стоянов отсъди дузпа за гостите за нарушение на Гурища срещу Джовани. Ситуацията бе прегледана с ВАР, а наказателният удар бе потвърден. Джовани бе точен от бялата точка и изравни резултата.

Снимка 639314

След почивката гостите на два пъти уцелиха гредите след удари на Оливер Камдем и Георги Минчев, а в последните минути двата отбора останаха с намален състав след червени картони на Елитон и Ангел Лясков.

Истинската драма настъпи в добавеното време на мача, когато главният съдия Ивайло Стоянов отсъди дузпа за домакините за нарушение на вратаря Динко Хоркаш, която, обаче, след преглед със системата ВАР беше отменена.

Така в крайна сметка двата отбора си разделиха по една точка, като ФК ЦСКА 1948 вече има 23 точки и се намира на седмата позиция във временното класиране на Efbet Лига. От своя страна Локомотив (Пловдив) записа пети пореден мач без победа и сдаде първото място. Там се изкачи отборът на Черно море, който по-рано днес победи Пирин с 2:1 във Варна. "Моряците" имат 32 точки в актива си, с една повече от "смърфовете".

ФК ЦСКА 1948 - Локомотив (Пловдив) 1:1 (Развой на срещата по минути)