Рафаел Надал се завърна към големите победи, след като успя да надделее със 7:6(6), 6:3 над 11-ия в света Алекс Де Минор в мач от втория кръг на "Мастърс"-а в Мадрид.

Така Рафа взе своя реванш за загубата, която допусна от австралиеца миналата седмица в Барселона.

Мачът започна по-добре за Надал, който поведе с 2:0, но Де Минор бързо върна пробива и изравни за 2:2. Австралиецът постигна ключов пробив за 4:3, но Надал осъществи моментален рибрейк и изравни за 4:4. Малко по-късно се стигна до тайбрек, в който Рафа показа силен характер и се наложи след 8:6 точки.

Във втория сет Надал беше още по-солиден. Той се възползва от момента и проби на старта за 1:0, а след това с гейм на 30 резултата стана 2:0. Испанецът успя да пробие още веднъж поставения под №10 австралиец за 6:3, с което си осигури победата.

За Надал това бе едва седми мач от началото на сезона.