Левски победи Пирин (Разлог) в контрола, играна на „Герена”. „Сините” се наложиха с 2:0 след попадения на Аниете (50) и Домовчийски (58).

Старши треньорът на Левски Георги Иванов заложи на титулярния си стартов състав, а през втората част направи едва три смени. В игра се появи и Димитър Макриев, който се раздели с клуба през лятото, а към настоящия момент поддържа форма с тима.

Очакваше се Гонзо да направи максимално повече вариации в състава си, но той реши да заложи на сигурното.

Паузата в шампионата донесе глътка свеж въздух за Левски, който в последно време страда доста. В днешната среща с Пирин (Разлог) нямаше и помен от притеснението и несигурността в играта на „сините” и футболистите действаха далеч по-освободено.

През първото полувреме Левски пропусна няколко положения. В 23-ата минута Аниете пусна късо към Сърмов, който стреля мощно, но топката мина на метър над вратата на Луков.

В 43-ата минута Аниете стреля в долния десен ъгъл. Луков спаси, а топката стигна до Валери Домовчийски, който от удобно положение шутира над гредата.

В 50-ата минута „сините” успяха да вкарат. След атака отляво Антон Огнянопусна към Мирослав Иванов, който подаде към Аниете и испанецът от близка дистанция прониза мрежата на Пирин.

Осем минути по-късно след центриране на Димов отляво, Прохазка се размина с топката на близката греда, но тя попадна у Домовчийски, който отблизо засече в мрежата. На 22 ноември Левски гостува на Ботев в дербито на 16-ия кръг.