ЦСКА постигна убедителна победа с 3:0 гейма (25:23, 25:20, 25:11) над Пирин (Разлог) у дома. Това е шести успех от началото на сезона за състава воден от Сашо Попов в efbet Супер Волей. "Червените" вече имат 18 точки от 9 мача. Срещата в зала "Васил Симов" приключи за малко повече от час.

Интрига в мача имаше единствено в първия гейм. Там гостите стояха равностойно и успяха до някаква степен да затруднят домакините. Те обаче показаха характер и взеха частта след 25:23, а впоследствие доминираха на полето и затвориха останалите геймове на 20 и 11 точки. Дебют в срещата направи Тодор Вълчев. Посрещачът бе привлечен в средата на седмицата и се включи от пейката с 5 точки (3 аса).

Най-резултатни за победата на домакините с по 11 точки бяха Страхиня Бързакович (3 аса, 2 блокади) и Стойко Ненчев (2 блокади, 1 ас). С 10 се отличи Иван Колев (3 аса, 1 блок).

В следващия кръг ЦСКА отново е домакин. "Червените" ще приемат в зала "Васил Симов" Марек Юнион Ивкони. Двубоят е на 15 декември от 18:00 часа.