Хебър постигна изключително ценна победа у дома с 1:0 срещу състава на Арда. Двубоят от 25-ия кръг на efbet Лига, който се игра на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик, предложи на зрителите много битка и емоции.

Победният гол за домакините отбеляза синът на Любо Пенев - Николас, който отигра по страхотен начин своя шанс в 48-ата минута, а това се оказа единственото попадение в двубоя.

Снимка 657687

Източник: startphoto.bg

С победата Хебър събра 27 точки и зае 12-то място във временното класиране, а Арда остава на 7-ма позиция с 35 пункта. В следващия кръг Хебър ще гостува на Ботев (Враца), а Арда ще приеме Крумовград у дома.

Хебър - Арда 1:0 (Развой на срещата по минути)

Срещата започва в 15:15 часа

Първата опасност в мача се случи пред вратата на Арда. Архан Исуф центрира остро в полето на кърджалийци, но Ебоа внимаваше и успя да изчисти топката далеч от опасната зона.

Гостите пропуснаха златен шанс да открият резултата в 17-ата минута. Ел Мами Тетах получи извеждащ пас от Цонев и излезе сам срещу Дебърлиев. Футболистът на Арда финтира вратаря и остана на празна врата, но от малък ъгъл стреля в гредата.

В средата на първото полувреме Атанас Кабов получи възможност да обстрелва вратата на Арда, но шутът му мина встрани от дясната греда.

На стадиона в Пазарджик имаше любопитно присъствие. Футболистът на Левски Андриан Краев наблюдаваше двубоя в комапнията на директора в Хебър Владимир Гаджев. Припомняме, че Краев пристигна при "сините" именно от отбора на "гробарите". Играчът в момента е в немилост и тренира само за здраве с Левски, след като отказва да поднови договора си.

Снимка 657678

Малко преди почивката Атанас Кабов отново опита късмета си с удар извън наказателното поле, но и този път не сполучи. Кълбото прелетя малко над напречната греда.

Снимка 657675

Домакините се сдобиха с аванс само 3 минути след подновяването на играта. Георги Вълчев пое топката в средата на терена и видя включилия се по десния фланг Архан Исуф. Бекът на Хебър центрира в наказателното поле, където Николас Пенев си спря добре топката и с техничен, но и много премерен удар я прати в мрежата на гостите.

В 55-ата минута топката беше центрира в полето на Арда, а там Цонков стреля с глава, но вратарят спаси. Кълбото се озова в краката на Георги Вълчев, който направи успешна добавка, но флагът на страничния съдия беше вдигнат за засада при подаването към Цонков. Ситуацията беше прегледана и със ситемата ВАР, а решението на терен беше потвърдено.

Четвърт час преди края Ангел Бастунов отправи мощен удар от около 15 метра, но право в обсега на Анатоли Господинов.

Снимка 657684

До края гостите опитаха да измислят нещо пред вратата на своя домакин, но бранителите в зелено и вратарят на Хебър се справиха със задачата си и опазиха мрежата си от попадение.