90+5′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Алианц Арена", гр. Мюнхен Зрители: 64 884
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Дания - Сърбия 0:0 в мач от група С на Евро 2024

Пасивните сърби отпаднаха безславно от Евро 2024, а пресметливата Дания продължава към 1/8-финалите

Много скучно 0:0 на "Алианц Арена"

90+2′

МИЛИНКОВИЧ-САВИЧ! Западните ни съседи дочакаха своя шанс  в 92-ата минута, когато Душан Тадич направи всичко по силите си, за да осигури добра позиция за стрелба на Сергей Милинкович-Савич. Халфът стреля прекалено слабо от дъгата на наказателното поле и топката се превърна в лесна за спасяване от Шмайхел.

88′
Снимка 671554

87′

Юсуф Поулсен влиза в игра за "червения динамит", а напускащият е Кристиан Ериксен.

86′

Сергей Милинкович-Савич ще се появи в игра вместо Саша Лукич.

81′

Александър Митрович прекалено разпалено поиска дузпа за своя тим, заради което получи картон.

80′

Сърбия все още нямаше точен удар към вратата на Каспер Шмайхел, а в 80-ата минута напрежението леко бе повдигнато от Митрович, който от трудна позиция прати кълбото в близост до далечната греда.

Снимка 671553

77′

Томас Дилейни ще доиграе остатъка от мача вместо Мортен Хюлманд.

77′

Александер Ба ще бъде заменен, а в игра ще видим Кристенсен.

73′

Филип Младенович ще замени Сърджан Мияилович в състав на Сърбия.

70′
Снимка 671552

67′

Душан Влахович се появява в игра, а излизащият от терена е Иван Илич.

65′

Снажните датчани най-сетне имаха възможност да сторят нещо от статично положение в 65-ата минута. Тогава Вестергоор скочи над всички при корнер, но насочването му с глава попадна в обсега на Райкович.

60′
Снимка 671551

58′

Каспер Долберг влиза в игра за датчаните, а напускащият е Расмус Хойлунд.

54′

ОТМЕНЕН ГОЛ ЗА СЪРБИЯ! Бутилки с вода, бира и кока-кола, полетяха към страничния съдия от Франция, след като в 54-ата минута той вдигна флага за засада след попадение за Сърбия. До него се стигна, след като Митрович стреля слабо от почти нулев ъгъл, но Йоаким Андерсен реагира леко неадекватно, забивайки си куриозен автогол. Тази негова издънка обаче бе заличена от официалната статистика, тъй като ВАР обяви, че Митрогол и Лука Йович са били в положение на засада още при изострянето на сръбските офанзивни действия.

50′

Дания стартира далеч по-раздвижено втората част, като включването на Андреас Сков Олсен донесе онази доза нестандартност, която толкова липсваше на "червения динамит" през първите 45 минута. Та, звездата на Брюж можеше да отбележи малко след подновяването на играта, когато негов индивидуален пробив завърши с опасен шут, отбил се в корнер от тялото на Миленкович.

49′
Снимка 671549

47′

Сърбите смениха тактическата си постройка на полувремето, като в игра се появи Лука Йович, заменил опорния халф Неманя Гудел.

47′

Душан Тадич се появява в игра за сметка на Лазар Самарджич.

47′

Андреас Сков Олсен влиза в игра за Дания, а замененият е Йонас Винд.

46′
Снимка 671541

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

34′
Снимка 671539

32′

Расмус Хойлунд напомни за присъствието си на терена, след като получи малко повече пространство в наказателното поле на Сърбия в 32-ата минута и веднага стреля, но Предраг Райкович отново се прояви с най-добрата възможна реакция.

30′

Мортен Хюлманд получава жълт картон, заради който ще пропусне следващия мач на своя тим.

27′

Йонас Винд получава официално предупреждение.

24′

ОТМЕНЕН ГОЛ! Интересна случка имаше в 24-ата минута, когато главният съдия отмени гол на Йонас Винд за 1:0. Тази ситуация просто нямаше как да се превърне в реалност, защото още при центрирането от корнер, кълбото за кратко премина отвъд аутлинията. Също така, Винд игра непозволено срещу Райкович, само за да си издейства по-добра позиция в малкото вратарско поле.

Снимка 671538

19′

Стражът на Сърбия - Предраг Райкович демонстрира отличен рефлекс в 19-ата минута, когато отрази далечен изстрел на Кристиан Ериксен. Кълбото летеше към долния му десен ъгъл, но навременната му реакция остави двете нули на светлинното табло.

18′
Новак Джокович е на трибуните на "Алианц Арена", за да подкрепя своите сънародници.

15′

БА! Дания достигна до първата голова възможност в мача, която се откри пред Александър Ба в 15-ата минута. Футболистът на Бенфика получи центриране от фланга на Маеле, който отигра с глава и стреля опасно близо до вратата на Райкович. Скандинавците имаха и претенции за дузпа, тъй като според тях Ба беше паднал в наказателното поле след неправомерни действия на Андрия Живкович.

5′

Началните минути на "Алианц Арена" не бяха нещо, което заслужаваше да бъде описвано със завъртяни епитети. Дания методично пое контрол над събитията на терена, докато сърбите все още се нагаждаха към новата си формация и липсата в атака на ключови имена като Душан Тадич и Душан Влахович.

Снимка 671537

3′

Никола Миленкович получава жълт картон рано в тази среща. Той фаулира Хойлунд и не бе пожален от главния съдия.

1′