Един от основните фаворити на Евро 2024- Франция стигна само до равенство в третия си мач от група "D" на шампионата на Стария континент. "Петлите" завършиха 1:1 срещу загубилия вече шансове да продължи напред състав на Полша и остана на второ място в този поток, след състава на Австрия, който в другия мач игран по същото време победи Нидерландия с 3:2.

И двата гола на стадиона в Дортмунд бяха отбелязани от дузпа. Първо, в 56-ата минута Килиан Мбапе откри резултата, а в 77-ата голямата фигура в отбора на Полша Роберт Левандовски също бе точен от бялата точка и фиксира крайния резултат. Първоначално, ударът на полския нападател бе спасен от Майк Менян, но вратарят на "петлите" в момента на изпълнението бе и с двата си крака пред голлинията.

Първата по-интересна ситуация в мача бе в шестата минута Пьотр Желински стреля от дистанция, но Майк Менян отрази с лекота. В 11-ата минута Усман Дембеле навлезе в наказателното поле и пусна остър пас, но Лукаш Скорупски отрази с крак изстрела на Тео Ернандес.

В 19-ата минута Н`Голо Канте пробяга голяма част от терена и подаде вдясно на Усман Дембеле, който обаче бе спрян от Скорупски.

В 34-ата минута Желински центрира отляво в наказателното поле, но Левандовски с глава прати топката встрани от вратата.

Четири минути след това удар на Чуамени от границата на наказателното поле след рикошет премина покрай вратата. След изпълнението на последвалия корнер Уилям Салиба стреля над горната греда.

В 49-ата минута Мбапе стреля на сантиметри покрай вратата на Скорупски.

В 55-ата минута Франция получи право да изпълни дузпа, след като Якуб Кивиор извърши нарушение срещу Усман Дембеле. Зад топката застана Килиан Мбапе, който не остави шанс на Скорупски да спаси.

Снимка 671509

Усман Дембеле се втурна в атака по фланга в 64-ата минута, навлезе в наказателното поле и опита да намери Мбапе, но центрирането му беше прекалено силно.

Четвърт час преди края на мача Мбапе излезе очи в очи с вратаря на Полша, но той улови топката. Преди таза атака на Франция имаше ситуация в наказателното поле на Франция и след прегледа с ВАР съдията отсъди дузпа в полза на Полша за нарушението на Упамекано срещу Швидерски. С изпълнението на наказателния удар се зае Роберт Левандовски, който обаче стреля слабо и Менян отрази удара му. Изпълнението му обаче се преразгледа, защото Менян бе напуснал голлинията и с двата крака преди изстрела на Лева. Отново нападателят на Барса застана зад топката и този път прати топката в мрежата.

Снимка 671514

Последната опасна ситуация пред една от двете врати бе в 85-ата минута, когато Беднарек блокира удар на Оливие Жиру.

Франция - Полша 1:1 (Развой на срещата по минути)

Мачът е на стадион "Сигнал Идуна Парк" в Дортмунд, от 19:00 часа