Ботев (Пловдив) победи Черно море с 5:2 в контролна среща, играна в Правец. Мачът се проведе в три части по 30 минути, съобщи официалният сайт на "моряците".

Варненци започнаха добре срещата и още в 4-ата минута можеха да открият резултата. Николай Златев получи отдясно напредна и центрира в наказателното поле, където Даниел Димов свали с глава към Велислав Василев, а последният опита удар със странична ножица, но не намери целта.

В 12-ата минута Ботев направи добра атака, която завърши с техничен удар на Кристиан Нвачукву, но над вратата. Веднага след това Джеймс Ето излезе очи в очи със Славков, но стражът на варненци успя да скъси и да избие.

В 20-ата минута Едгар Пашеко отклони топката след центриране в пенала, но вратарят на Ботев успя да избие.

В 23-ата минута след центриране от корнер, Славков не успя да улови добре топката и след последвалото разбъркване в наказателното поле Антъни Уджа реализира за 1:0 за Ботев.

В 42-рата минута Едгар Пашеко се озова на стрелкова позиция и отправи мощен удар и отиваше в мрежата на пловдивчани, но точно преди да влеже във вратата играч на Ботев успя да избие. В 44-ата минута грешка на Християн Слвков бе наказана от Кристиан Нвачукву за 2:0.

В 47-ата Николай Златев опита удар от границата на наказателното поле, но прати топката над вратата. В 55-ата минута отново Кристиан Нвачукву реализира за 3:0.

В 57-ата минута Емануел Уме покачи на 4:0 с удар от границата на наказателното поле. В 59-ата минута Николай Златев стреля опасно, но вратарят на "канарите" отново се намеси подобаващо.

През третата четвърт Илиан Илиев пусна нов състав. На вратата застана Пламен Илиев, пред него Влатко Дробаров, Росен Стефанов, Константин Грахльов, Цветомир Панов, Начо Берк Бейхан, Александър Веселински, Мартин Милушев, Андреяс Калкан и Исмаил Иса.

В 65-ата минута Пламен Илиев записа страхотно спасяване, а в следващата атака Исмаил Иса бе изведен на добра позиция и реализира за 4:1.

В 85-ата минута след изпълнение на фаул, топката бе центрирана в наказателното поле на "моряците", където футболист на Ботев игра с глава, н Пламен Илиев бе заел добра позиция и улови.

В 90-ата минута Мартин Секулич реализира за 5:1.

В края на мача "моряците" стигнаха до второ попадение, което бе дело на Мартин Милушев от дузпа.