Владеене на топката - ФК ЦСКА 1948: 43%, Левски: 57%.

Ивайло Чочев бе изведен на стрелкова позиция след добра комбинация с Георги Русев. Халфът нанесе директен изстрел от границата на наказателното поле, но не успя да преодолее Пламен Андреев, който изби над вратата.

Рикардиньо е заменен от Илиян Стефанов.

Снимка 618174

Източник: startphoto.bg

63′

Претенции за дузпа. Радослав Кирилов намери Алекс Колев, който обаче не успя да нанесе изстрел, тъй като Келиан ван дер Каап се намеси и го повали на земята. Съдията Георги Гинчев обаче не отсъди наказателен удар.

61′

Парвиз Умарбаев е заменен от Радослав Кирилов.

61′

Марио Топузов е заменен от Бирсент Карагерен.

53′

Ивелин Попов е заменен от Асен Чандъров.

49′

ГОЛ! Парвиз Умарбаев! Ивайло Чочев комбинира с Александър Колев, който центрира отдясно. Топката стигна до Марио Топузов. Той я свали за Умарбаев, който от непосредствена близост опъна мрежата на Пламен Андреев.

47′

Роналдо стреля, но Даниел Наумов изби в ъглов удар.

46′

Начало на втората част.

46′

Стев Фуртадо е заменен от Реян Даскалов.

45+2′

Край на първото полувреме.

45′

Две минути добавено време.

38′

Нова отлична намеса на Пламен Андреев. Георги Русев центрира в наказателното на Левски, но стражът излезе напред и изби. Топката стигна до Парвиз Умбарбаев, който се опита да се възползва от това излизане напред, но Андреев отново бе на мястото си.

Снимка 618172

36′

Грешка в защитата на ФК ЦСКА 1948! Домакините едва не подариха чудесна голова възможност, но все пак всичко се размина само с лек удар на Уелтън, който попадна в ръцете на Даниел Наумов.

36′

Жереми Петрис получава жълт картон.

34′

Симеон Петров центрира опасно дълбоко в наказателното поле. Пламен Андреев обаче внимаваше и спаси.

30′

Владеене на топката - ФК ЦСКА 1948: 33%, Левски: 67%.

25′

ГОЛ! Уелтън! Дъждът от голове продължава! Филип Кръстев получи топката от Ивелин Попов и центрира отдясно към наказателното поле. Там Стив Перейра не бе заел добра позиция и "увисна" в борбата за първа топка. Уелтън се възползва от това по най-добрия начин - 2:1.

18′

ГОЛ! Рикардиньо! Бразилецът получи топката в наказателното поле след отлично подаване на Ивелин Попов. Рикардиньо не се поколеба и преодоля технично Даниел Наумов, пращайки топката във вратата.

11′

Роналдо! Бразилецът опита нещо средно между шут и центриране, но Вандерсон Цунами не успя да засече топката.

Снимка 618173

10′

Силни минути за Левски. "Сините" реагират като ужилени на ранното попадение.

6′

Филип Кръстев центрира от корнер отдясно, но топката не достига до негов съотборник.

5′

Жереми Петрис бе изведен отдясно. Той нахлу в пеналтерията и опита остро подаване, което бе избито в корнер.

2′

ГОЛ! Ивайло Чочев! Какво начало на срещата! След първото изпълнение на ъглов удар в мача, халфът на домакините отбеляза дежурното си попадение. Футболистът бе най-съобразителен при зле построената защита на "сините" и след удар с глава от далечната греда прати топката във вратата.

1′

24. Лазар Марин

ФК ЦСКА 1948 приема Левски на старта на плейофите в efbet Лига. Мачът в Бистрица е от 20:00 часа. Главен съдия на мача е Георги Гинчев.

Домакините са в приповдигнато настроение след класирането на финала за Купата, но през шампионата, момчетата на Тодор Янчев напоследък не се представят особено добре като са с четирима мача без победа.

"Сините" ще преследват първа победа срещу този съперник през сезона, а евентуален успех ще приближи отбора на две точки третото място в класирането, което към момента се заема от днешния им съперник.

Окончателно: Ас на Левски пропуска гостуването в Бистрица

Хосе Кордоба ще пропусне мача

Левски беше в серия от 10 мача без загуба, но отстъпи с 0:1 на Локомотив (Пловдив) в последния си мач от редовния сезон.

Треньорът на домакините Тодор Янчев няма да може да разчита на Ангел Лясков, Октавио и Светослав Диков, които са наказани. С контузии са Джонатан, Райън Бидунга и Евгений Сердюк.

Добрата новина за наставника на "сините" Елин Топузаков е завръщането в състава на Андриан Краев и Филип Кръстев. Аут поради контузия продължава да бъде Хосе Кордоба.

В двете срещи между двата отбора в efbet Лига до момента, ФК ЦСКА 1948 надви Левски с 1:0 у дома в редовния сезон, а срещата на "Георги Аспарухов" завърши 0:0.