Левски и ФК ЦСКА 1948 завършиха наравно 2:2 на старта на плейофите в efbet Лига, игран на стадиона в Бистрица.

Домакините поведоха в самото начало на срещата, благодарение на поредния гол на халфа Ивайло Чочев (2'), но "сините" обърнаха резултата след два бързи гола на Рикардиньо (18') и Уелтън (25"). В началото на втората част Парвиз Умарбаев (49') възстанови равенството, оформяйки в крайна сметка и крайния резултат.

Така Левски вече има 54 точки на четвъртото място в класирането на първенството и не успя да настигне ФК ЦСКА 1948, който е с актив от 59.

ФК ЦСКА 1948 - Левски: 2:2 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Двубоят започна по отличен начин за домакините, които поведоха в резултата още във втората миннута. След първото изпълнение на ъглов удар в мача, Ивайло Чочев отбеляза дежурното си попадение. Футболистът бе най-съобразителен при зле построената защита на "сините" и след удар с глава от далечната греда прати топката във вратата.

Снимка 618168

Източник: startphoto.bg

В 18-ата минута "сините" изравниха, благодарение на Рикардиньо. Бразилецът получи топката в наказателното поле след отлично подаване на Ивелин Попов. Рикардиньо не се поколеба и преодоля технично Даниел Наумов, пращайки топката във вратата.

Снимка 618170

В 25-ата минута гостите стигнаха до обрат след попадение на Уелтън. Филип Кръстев получи топката от Ивелин Попов и центрира отдясно към наказателното поле. Там Стив Перейра не бе заел добра позиция и "увисна" в борбата за първа топка. Уелтън се възползва от това по най-добрия начин - 2:1.

Снимка 618171

В 36-ата минута Домакините едва не подариха чудесна голова възможност, но все пак всичко се размина само с лек удар на Уелтън, който попадна в ръцете на Даниел Наумов.

Две минути по-късно Георги Русев центрира в наказателното на Левски, но Пламен Андреев излезе напред и изби. Топката стигна до Парвиз Умбарбаев, който се опита да се възползва от това излизане напред, но стражът на "сините" отново бе на мястото си.

Топузаков с една победа повече от Тодор Янчев

Втората част започна идентично на първата - с гол за ФК ЦСКА 1948. Ивайло Чочев комбинира с Александър Колев, който центрира отдясно. Топката стигна до Марио Топузов. Той я свали за Парвиз Умарбаев, който от непосредствена близост опъна мрежата на Пламен Андреев.

Снимка 618172

В 63-ата минута домакините имаха претенции за дузпа. Радослав Кирилов намери Алекс Колев, който обаче не успя да нанесе изстрел, тъй като Келиан ван дер Каап се намеси и го повали на земята. Съдията Георги Гинчев обаче не отсъди наказателен удар.

Снимка 618173

В 76-ата минута Ивайло Чочев бе изведен на стрелкова позиция след добра комбинация с Георги Русев. Халфът нанесе директен изстрел от границата на наказателното поле, но не успя да преодолее Пламен Андреев, който изби над вратата.

Снимка 618175

В края на мача Георги Русев центрира, след като Роналдо извърши нарушение срещу Карагерен по десния фланг. Подаването на Русев стигна до Елитон на далчената греда, който стреля с глава, но топката мина встрани от вратата.