Черно море не успя да победи Арда в мач от 14-ия кръг на efbet Лига. Срещата на "Тича" завърши 1:1 след като "моряците" първи поведоха, но след автогол се лишиха от успеха.

След този двубой Черно море е на 5-ото място с 24 точки, докато съставът на Александър Тунчев е на 9-ата позиция с 22 точки.

Попадението за Черно море стана дело на Беншаа в 28-ата минута, а след час игра Виктор Попов имаше уникалния малшанс да отклони топката в собствената си мрежа за 1:1.

Срещата започна с натиск на Черно море. В 24-ата минута "моряците" бяха близо до отрикване на резултата след като гостите допуснаха грешка и Велислав Василев спечели въздушно единоборство, продължи с глава към Беншаа, нападателят отправи удар от границите на наказателното поле, но топката срещна страничната греда.

Черно море - Арда, 1:1, (Развой на срещата по минути)

Драма на "Тича"

Четири минути по-късно варненци направиха образцова атака след като Виктор Попов подаде към Васил Панайотов, той пропусна топката към Беншаа, а нападателят овладя и насочи от около 10 метра, за да разстреля вратата на Арда за 1:0.

Снимка 591180

Източник: startphoto.bg

Последва натиск на домакините. В самия край на полувремето те създадоха нова опасност след като явото крило проби отлично по фланга и на два пъти се измъкна от Алекс Петков, но последвалият му удар бе спасен от стража.

Снимка 591181

През второ полувреме Черно море продължи да е по-дейният отбор, но гостите засилиха атаките пред вратата на Георгиев.

В 60-ата минута се стигна до ключовия момент в мача. При атака на Арда топката достигна до Виктор Попов, който от непосредствена близост имаше уникалния малшанс да я отклони в собствената си врата за 1:1.

"Моряците" се бориха доста до края, но така и не успя да покажат ефективност в атака и се задоволиха с точка.

В следващия кръг е варненското дерби между Спартак и Черно море на 21 октомври. Арда пък посреща Локомотив (София).