Турнир: efbet Лига Стадион: "Тича", гр. Варна Зрители: 5044
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Черно море - Левски 3:1 в мач от efbet Лига

Черно море задмина ЦСКА след лесен успех над безличния Левски

"Моряците" не оставиха шанс на столичния гранд - 3:1 пред пълните трибуни на "Тича"!

90+3′

Билал Бари получава жълт картон.

90′
Снимка 661065

Източник: startphoto.bg

88′

Николай Златев ще се появи в игра за сметка на Мазир Сула.

87′

Андреяс Калкан приключва участието си в мача и ще бъде заменен от Мишаел.

83′

Бесният Цунами получава жълт картон.

81′

ГООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! 3:1! АТАНАС ИЛИЕВ! Варненската публика запя мощно "Довиждане!" към "колегите" си от София, след като в 81-ата минута Атанас Илиев реши всичко в съботната вечер с гол за 3:1. Хоакин Фернандес допусна непростима грешка за централен защитник, след като директно прати своето подаване в краката на врага Уеслен Жуниор. Бразилецът не се поколеба и изведе сам срещу вратаря Атанас Илиев. А таранът само и това чакаше, за да намери и своето име в списъка с голмайстори.

76′

Патрик Мислович приключва участието си в мача, а вместо него ще видим Билал Бари.

75′
Снимка 661060

75′

Появилият се от скамейката Атанас Илиев можеше да стане автор на гол-шедьовър, след като в 75-ата минута стреля акробатично от над 20 метра, при това със зверска сила. Случилото се изненада Иван Андонов, но младият страж имаше късмет, че топката премина встрани от вратата му.

72′

Голмайсторът Исмаил Иса ще бъде заменен от Атанас Илиев.

71′
Снимка 661061

70′

Илиан Илиев-младши напуска терена, а вместо него ще видим Уеслен Жуниор.

67′

ГООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! 2:1! КАЛКАН! Черно море се нуждаеше от десетина минути, за да се озове отново напред в резултата. Мазир Сула свърши креативната част по атаката, отправяйки подаване зад гърба на тромавия Фернандес. Хоакин бе надбяган от далеч по-възрастния Исмаил Иса, който получи възможността да шутира по диагонал. По подобие на дербито с ЦСКА обаче, стражът Андонов блесна с добър рефлекс, но "синята" отбрана проспа опцията за добавка, от която се възползва румънецът Калкан.

62′

Мачът за Даниел Димов приключва Пабло Гарсия се появява на негово място.

59′

Карлос Охене получава жълт картон заради груб фаул срещу Попов.

54′
Снимка 661057

50′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! 1:1! РИКАРДИНЬО! Второто полувреме стартира интригуващо, тъй като паритетът беше възстановен. Петнадесетте минути в съблекалнята явно бяха подействали благотворно за левскарите, които вкараха за 1:1 в 50-ата. Галчев намери Петков, а той демонстрира отличен поглед, пускайки в перспектива за Рикардиньо. Бразилецът се измъкна от защитник на Черно море и между Живко Атанасов отправи удар в близкия ъгъл, който се превърна в невъзможен за спасяване от Дюлгеров.

46′
Снимка 661049

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

40′

ГООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! 1:0! ИСА! На фона на едно сравнително равностойно първо полувреме, Черно море хитро съумя да наложи волята си и поведе с 1:0. Това се случи пет минути преди края на редовните 45. Илиан Илиев-младши продължи атаката на "моряците" към десния фланг, където бе Васил Панайотов. Въпросният отправи остър пас в наказателното поле на "сините", където Исмаил Иса се бе вклинил между централните бранители Димитров и Фернандес, след което запрати топката в мрежата на безпомощния Андонов.

34′

Отбраната на Левски сгреши сериозно при изграждане на поредната си атака, което позволи на Исмаил Иса да погледне застрашително към вратата на Андонов. Изстрелът му обаче попадна в тялото на притичалия да го спре Патрик-Габриел Галчев.

Снимка 661046

30′

Последните десетина минути бяха доста скучни, тъй като играта често биваше накъсвана заради единоборства между футболистите, които налагаха ангажирането на медицински екип.

20′

Централният бранител на Левски - Хоакин Фернандес, се озова на изненадващо добра позиция при центриране от корнер в 20-ата минута. Тогава пас на Евертон Бала премина през куп от играчи, за да стигне до уругваеца, който обаче стреля слабо и право в обсега на Дюлгеров.

Снимка 661045

12′

Пред вратата на Левски продължи да бъде "горещо", а в 12-ата минута Мазир Сула демонстрира добра техника на малък периметър и само тялото на Патрик-Габриел Галчев промени траекторията на топката към корнера, вместо тя да посети, почти сигурно, мрежата на Андонов.

11′

Левски отговаряше подобаващо на агресивния и офанзивен стил, който също така практикуваше и Черно море. В 11-ата минута Джавад Ел Джемили стреля от средна дистанция, а топката премина малко над горната греда на "моряците".

8′
5′

Рикардиньо невярващо гледаше главния съдия Владимир Вълков в петата минута, когато вместо нарушение в полза на Левски, реферът му показа доста странен жълт картон за симулация.

Снимка 661048

3′

Срещата на "Тича" бе заредена с много положителен заряд. "Вина" за това имаха агитките на двата тима, които направиха всичко по силите си, за да създадат една уникална футболна атмосфера в морската ни столица. Първото интересно положение в мача дойде след 180 секунди, когато Илиан Илиев -младши проби през центъра и отправи силен шут по земя, който премина в близост до страничната греда на Иван Андонов.

1′