Берое поднесе сензацията на 24-ия кръг в efbet Лига, побеждавайки Черно море с 2:0 в мач от 24-ия кръг на efbet лига.

Попаденията за "заралии" отбелязаха Себастиан Вия и Сегундо Пачаме през първото полувреме.

Така с днешния си успех старозагорци заемат 11-та позиция с 28 точки, докато варненци запазват втората си позиция с 51 пункта.

Снимка 656663

Източник: startphoto.bg

Двубоят стартира по мечтан начин за "заралии", които в 9-та минута получиха дузпа в своя полза. Нападателят на домакините Себастиан Вия овладя топката в наказателното поле на "моряците", след което отправи удар, блокиран с ръка от защитника на гостите Влатко Дробаров. Ситуацията бе разгледана от ВАР и реферът Михаел Павлов посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби именно Вия, който реализира за 1:0.

Снимка 656662

"Заралии" продължиха със силната игра и в 32-та минута осъществиха великолепна контраатака, при която трима играчи от Берое се втурнаха напред срещу разредената отбрана на варненци, когато топката достигна до Дамян Йорданов, но изстрелът му попадна в обсега на стража Иван Дюлгеров.

На фона на по-стабилната си игра, отборът от Стара загора заслужено се домогна до втори гол. В 37-та минута а пореден път Себастиан Вия се откъсна от защитата на "моряците", комбинира със Сегундо Пачаме, а той с топовен снаряд не остави шансове за реакция на Иван Дюлгеров.

Снимка 656652

През второто полувреме липсваха интересни положения пред двете врати, тъй като домакините се прибраха и предпочетоха да действат по-дефанзивно. Дълбоко в добавеното време Исмаил Иса стреля с глава, за да предизвика намеса от страна на вратартя Артур Да Мота.

Берое - Черно море 2:0 (Развой на срещата по минути)

Двубоят в Стара Загора е с начален час 17:30