Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Враца Зрители:
90+7′

Край на мача!

86′

Втори жълт картон за Клери Сербер! Това означава, че той ще трябва да излезе от игра и остава домакините с човек по-малко!

73′

Марко Мажуга излезе на добра позиция, след като се измъкна от противниковата защита, но прати топката над вратата.

73′

Клери Сербер получава жълт картон.

64′

Георги Каракашев успя да насочи добре топката и я насочи точно към вратата, но Красимир Костов се справи.

61′

Жоао Сеско получава първия жълт картон в срещата.

54′

Няколко секунди по-късно Дебърлиев отново спаси, отразявайки изстрел на Браян Переа.

53′

Браян Переа успя да изведе Марко Мажуга, който шутира от чиста позиция, но Петър Дебърлиев показа чудесен рефлекс и направи добро спасяване, избивайки в корнер.

45′

Втората част стартира!

45+2′

Край на първото полувреме!

42′

Дойде и най-доброто положение за Хебър. Архан Исуф центрира великолепно и намери Георги Каракашев, който от своя страна стреля от въздуха от трудна позиция, но топката премина на сантиметри от левия страничен стълб на Ботев (Враца).

33′

ГООООЛЛ!! Ботев (Враца) повежда чрез гол на Марко Мажуга! Врачани, които през цялото време бяха по-активните на терена заслужено откриват резултата. Клери Сербер овладя топката и намери Марко Мажуга, който я прати право във вратата на Дебърлиев.

24′

Клери Сербер подхвана обещаваща атака за Ботев (Враца), но пък тя завърши с удар над вратата на Мирослав Маринов.

17′

Първият точен удар дойде пък в 17-ата минута. Домакините организираха добра атака и Мартин Смоленски отправи силен шут, но той попадна право в ръцете на Петър Дебърлиев.

2′

Първата опасна ситуация дойде още във втората минута, като тя бе за сметка на домакините от Враца. Клери Сербер навлезе в противниковото наказателно поле и стреля от близък ъгъл, но не успя да намери целта.

1′

88. Иван Нешков 29. Шейх Диаманка

Ботев (Враца) и Хебър излизат един срещу друг в мач от 32-ия кръг на efbet Лига. Срещата от групата на изпадащите стартира в 20:15 часа и ще се излъчва по DIEMA SPORT.

Срещата е изключително важна и за двата отбора, които са преки конкуренти за оставането в елита. Хебър е 14-и с 30 точки, а Ботев Враца е една позиция назад с актив от 25. Врачани се нуждаят от задължителна победа, за да запазят шансове поне за 14-ото място, което дава право на плейоф с третия от Втора лига. В предишния кръг тимът на Христо Янев успя да победи Пирин с 2:1 и така запази шансовете си.

Евентуална победа на Хебър би означавала, че пазарджиклии ще запазят шансовете си за директно спасение и почти сигурно ще избегнат отпадане във Втора лига.

Съдия на днешния мач ще бъде Драгомир Драганов.

Вероятни състави:

БОТЕВ: Костов, Кунде, Меси, Бачев, Георгиев, Велев, Смоленски, Переа, Сербер, Траоре, Н'Диай

ХЕБЪР: Дебърлиев, Николаев, Михайлов, Сеско, Марин, Н'Зи, Папазов, Бастунов, Кабов, Пенев, Збун.