Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Враца Зрители:
90+6′

Мачът приключи!

90+5′

ГОООЛ за Хебър!! 3:2! Красиан Колев с гол в самия край на срещата! Той изпълни фал от дъгата на наказателното поле на Ботев –(Враца) и вкара топката в левия ъгъл на вратата на Бариос.

90+2′

ГОООЛ!! Браян Переа се разписа отново от дузпа! 3:1! Съдията Васимир Ел-Хатиб свири втора дузпа за Ботев Враца в мача в първата минута на добавеното време на срещата. Мартин Михайлов падна в наказателното поле след съприкосновение с Михайлов, което беше достатъчно за Ел-Хатиб да свири дузпа за Ботев (Враца).

69′

ГОООЛ! Хебър се връща в резултата след гол на Цонков! 2:1! Олексий Збун центрира от корнер в наказателното поле, където Стефан Цонков стреля с глава, а топката срещна напречната греда и след това се озова във вратата на Федерико Бариос.

57′

Йохан Н’зи получи добър пас в наказателното поле на Ботев и стреля опасно към вратата на врачани, но Федерико Бариос се намеси и спаси.

52′

Ботев (Враца) повежда с 2:0! Браян Переа отбелязва от дузпа! Съдията на мача Васимир Ел-Хатиб свири дузпа за врачани в 50-ата минута на мача, след като Н'диайе поведе топката с глава и навлезе в наказателното поле на Хебър, където бе съборен от Цонков и съдията не се поколеба да посочи бялата точка.

50′

Цонков с жълт картон.

49′

Отборът на Хебър отправи първи точен удар само 4 минути след началото на второто полувреме. Георги Каракашев шутира от границата на наказателното поле на Ботев Враца и Федерико Бариос се намеси решаващо.

46′

На почивката Христо Янев направи смяна. Марко Мажуга влиза на мястото на Илкер Будинов.

45′

Играта се подновява!

Снимка 659258

Източник: startphoto.bg

45+1′

Край на първата част!

45′

Голмайсторът на врачани си изкара жълт картон точно в края на първото полувреме.

43′

Ангел Бастунов навлезе в наказателното поле и стреля от границата на наказателното поле на врачани, но ударът му бе встрани от десния страничен стълб на вратата на Федерико Бариос.

39′

Продължават опитите на футболистите на Пазарджик да отбележат гол и да търсят изравняване. Атанас Кабов пое добре кълбото, освободи се от Спас Георгиев, влезе навътре и реши да стреля от дистанция към далечния ъгъл, но топката профуча над вратата.

28′

Ангел Бастунов успя да се възползва от грешка в защитата на Ботев (Враца) и подаде към Йохан Н’зи, който стреля от границата на наказателното поле на домакините, но ударът му бе блокиран.

Снимка 659259

19′

Ботев (Враца) организира още една бърза атака едва 3 минути по-късно. Ласана Н'диайе получи добър пас, но реши да стреля от средна дистанция вместо да развие атаката. Ударът му профуча встрани от левия страничен стълб на вратата на Дебърлиев.

16′

ГООООЛ! Клери Сербер открива! Мартин Смоленски центрира в наказателното поле на Хебър, а топката рикошира в крака на Жоао Сеско и се озова на главата на Клери Сербер, който я вкара във вратата на Петър Дебърлиев.

14′

Лазар Марин получава първия жълт картон в срещата.

10′

В първите минути на срещата домакините от Враца упражниха натиск над Хебър. Врачани стигнаха до цели четири ъглови удара, от които обаче нямаше голови възможности.

Снимка 659256

1′

15. Мирослав Миранов 29. Шейх Диаманка

Ботев (Враца) приема Хебър в двубой от 26-ия кръг на efbet Лига. Мачът на стадион "Христо Ботев" е от 14:00 ч.

И двата отбора се намират в опасната зона на класирането - врачани са предпоследни с 14 точки, а тима на пазарджиклии заемат 12-а позиция с 27 т.

Футболистите на Любослав Пенев ще търсят задължителна победа, която ще ги изведе над чертата. Хебър няма загуба в последните си два мача.

В последния кръг пък Ботев (Враца) прекъсна негативната си серия от шест последователни поражения, завършвайки наравно с Берое (2:2) в Стара Загора. Даниел Генов се разписа дълбоко в добавеното време и се превърна в герой за своя тим.

По време на паузата за националните отбори и Ботев, и Хебър играха контроли. Момчетата на Христо Янев се наложиха над Славия с 3:1, а "гробарите" загубиха тежко от ФК ЦСКА 1948 с 1:4.