Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Враца Зрители: 773

Ботев (Враца) - ФК ЦСКА 1948 1:2 в мач от efbet Лига

Драматичен обрат върна ФК ЦСКА 1948 на победния път

Ивайло Чочев блесна с два гола за победата над Ботев (Враца)

Никола Илиев ще замени автора на асистенцията за втория гол Антонио Вутов.

Снимка 635995

Източник: startphoto.bg

90+1′

ГООЛ ЗА ФК ЦСКА 1948! 1:2! ЧОЧЕВ! Понякога футболът е логична игра и ФК ЦСКА 1948 изстрада трите си точки с гол в добавеното време. Отбраната на Ботев (Враца) капитулира при центриране на далечната греда на Вутов, което намери непокрития Ивайло Чочев, а той с глава прати в мрежата на Бариос за така желаното 1:2. Любопитен момент можеше да дойде секунди по-рано, когато Умарбаев влезе остро в краката на Переа и едно ВАР решение, можеше да промени хода на събитията. Такова обаче нямаше.

87′

Стефан Велев се измори и бива заменен от Киконда.

Снимка 635997

83′

БАРИОС! Каръкът тотално бе обхванал редиците на "червените", а в 83-ата минута те не реализираха при нова страхотна ситуация. Тогава Георги Русев отклони технично с пета центриране на свой колега, а след това кълбото рикошира и в тялото на сюрпризирания Кунде. И когато автоголът се "печеше", Бариос демонстрира чудодеен рефлекс и за пореден път спаси своите.

75′
Снимка 635994

73′

Марко Мажуга приключва участието си в мача, а вместо него ще видим Жан Пиер Да Силва.

73′

Луиз Фелипе също се появава в игра, а целта му е да стабилизира защитата, заменяйки Диого Барбоса.

Снимка 635998

71′

КАКЪВ МАЛШАНС! Късметът тотално бе обърнал гръб на гостите от София, които в рамките на 30 секунди пропиляха две големи положения за гол. При първото от тях Георги Русев стреля право в ръцете на Бариос, а почти веднага след него Педриньо за втори път удари горната греда.

70′

ГРЕДА! ФК ЦСКА 1948 стигна и до греда в стремежите си за отбелязване на втори гол. Това се случи в 70-ата минута, когато най-активният Педриньо този път стреля с десния си крак, но само за да види как нацелва напречния стълб над Бариос.

Снимка 635996

69′
Снимка 635993

68′

ПЕДРИНЬО! Бразилецът Педриньо отново се възползва от пролуката в центъра на врачанската отбрана и в 68-ата минута отигра центриране на Гурища с глава, ала пак акуратността му изневери.

66′
Снимка 635991

62′

Емил Ценов приключва участието си в този двубой, а на терена влиза Умарбаев.

61′

ОТМЕНЕН ГОЛ ЗА ФК ЦСКА 1948! "Червените" мислеха, че са постигнали обрат в 61-ата минута, когато Ивайло Чочев се разписа. Тогава Елитон свали към българския национал след центриране на корнер, а халфът с №18 се разписа отблизо. Проблемът обаче дойде от автора на асистенцията, който според съдията Драганов бе направил нарушение в атака и по този начин врачани се измъкнаха невредими от деликатната ситуация.

60′

Мартин Смоленски ще се появи в игра, а замененият е Спас Георгиев.

59′

Капитанът на Ботев (Враца) - Даниел Генов приключва участието си в този двубой, а на негово място се появява Бубакар Траоре.

49′

Кяртансон ще подсили атаката на ФК ЦСКА 1948, а напусналият е Руни Ева.

48′

ФК ЦСКА 1948 стартира обещаващо втората част, като Ивайло Чочев изработи добро положение за колегата си Педриньо. Бразилецът обаче разочарова с решаващия си изстрел с глава, който дори не намери очертанията на "зелените".

46′
Снимка 635980

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ НА ТОЗИ МАЧ!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Треньорът на Ботев (Враца) - Христо Янев, получава жълт картон заради спор с главния съдия.

38′
Снимка 635979

36′

ГООЛ ЗА ФК ЦСКА 1948! ДУЗПА! ЧОЧЕВ! 1:1! Инкасираното попадение ядоса звездната селекция на гостите, които след това пропиляха още една добра ситуация чрез Ивайло Чочев, който стреля над горната греда. Така се стигна до 36-ата минута, когато ФК ЦСКА 1948 също получи правото да изпълни дузпа. В този случай ВАР показа на Драганов, че Браян Мендоса непозволено си е помогнал с ръка при центриране в полето на Ботев (Враца). Зад топката застана Чочев, който прати Бариос в обратния ъгъл за 1:1!

23′

ЕЛИТОН! Бронзовият медалист от сезон 2022/23 на efbet Лига можеше да отговори подобаващо на предизвикателството в 23-ата минута. По стара традиция, Елитон се включи при корнер за своя тим и отново се измъкна достатъчно добре, че да отправи изстрел с глава. Точността му липсваше, а опит за добавка се провали и нигериецът Руни Ева.

Снимка 635977

17′

ГООЛ ЗА БОТЕВ! 1:0! БРАЯН ПЕРЕА! ДУЗПА! С оглед случващото се на терена, Ботев (Враца) заслужено поведе в резултата с настъпването на 17-ата минута. 180 секунди преди това Браян Переа беше съборен в наказателното поле от изблъскалия го в гръб Емил Ценов. Реферът Драго Драганов се нуждаеше от помощта на ВАР-асистентите си, които го увериха, че нарушение във въпросната ситуация има и дузпата трябва да бъде дадена. С отговорната задача се нагърби Браян Переа, който сложи край на головата си суша с отлично изпълнение.

16′

Емил Ценов получава жълт картон.

10′

КАКВА ВЪЗМОЖНОСТ! Селекцията на Христо Янев не спираше да тормози тромавата отбрана на ФК ЦСКА 1948. В 10-ата минута Спас Георгиев се измъкна отдясно, след което отправи отлично центриране около дузпата за Браян Переа. Колумбиецът изпревари двойката централни бранители на столичани Петров-Елитон, но в сюблимния миг се размина с нанасянето на може би голов изстрел.

4′

НАУМОВ! Ботев (Враца) можеше да съкруши своя опонент още с първата си сериозна атака в мача. Марко Мажуга направи хубав пробив по фланга, след което пусна за Даниел Генов. Капитанът стреля технично от границата на наказателното поле, но Даниел Наумов се намеси фундаментално и отърва "червените" от гола.

Снимка 635976

2′

Определено отборът на ФК ЦСКА 1948 изглеждаше този, който е пределно мотивиран за спечелването на трите точки. Още с първия съдийски сигнал възпитаниците на Николай Панайотов се впуснаха в атака, а Педриньо реши да пробва нестандартен удар от въздуха, който обаче не затрудни по никакъв начин стража на домакините.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В СРЕЩАТА!

1′