Турнир: efbet Лига Стадион: "Тича", гр. Варна Зрители:

Наставникът на Ботев (Враца) Христо Янев е изгонен!

80′

ГООЛ ЗА БОТЕВ (Враца)! Макар да изглеждаше, че интригата е приключила, възпитаниците на Христо Янев съумяха да разпечатат вратата на Иван Дюлгеров. Илкер Будинов се измъкна от отбраната на Черно море, комбинира с Мирослав Миронов, който от непосредствена близост записа името си сред голмайсторите.

76′

Илиан Илиев - младши е заменен от Мартин Милушев. Атанас Илиев пък отстъпва мястото си на Исмаил Иса.

76′

Мирослав Маринов заема мястото на Клери Сербер.

70′

ГООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! С оглед тоталното превъзходство, лидерът в първенството заслужено реализира второ попадение. Илиан Илиев-младши центрира коварно, а Меси с нескопосано действие в защита си отбеляза автогол.

66′

Диого Барбоса е заменен от Марио Киконда.

63′

Шанс за Черно море! Съставът на Илиан Илиев продължава опитва да предреши двубоя в своя полза. Андреяс Калкан центрира от фаул в наказателното поле на тима от Враца, където снажният капитан Даниел Димов стреля неточно с глава.

Снимка 655772

Източник: startphoto.bg

58′

Клери Сербер получава жълт картон.

54′

Силно начало на втората част за "моряците". Опасен рейд на лявото крило Андрейас Калкан завърши с изстрел, попаднал в обсега на Федерико Рубио.

50′

Мартин Бачев си изкара жълт картон.

46′

Наставникът на Черно море Илиан Илиев започва със смените още на почивката. Мишаел Алвес е заменен от Едгар Пашеко.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

ПОЛУВРЕМЕ!

41′

ГООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Атанас Илиев е точен след безпощадно изпълнение!

40′

ДУЗПА ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Левият краен Мартин Ачков фаулира в наказателното поле устремения Илиан Илиев - младши, а реферът Васил Минев не се замисли и на мига посочи бялата точка.

27′
Снимка 655761

17′

Жълт картон за Диого Барбоса.

11′

Пропуск! "Моряците" обезателно наложиха натиск над съперника си, като създадоха първата добра възможност в мача. Халфът Пабло Гарсия излезе на стрелкова позиция, след което отправи удар, спасен от стража Федерико Рубио.

5′

Владеене на топката: Черно Море: 64%, Ботев Враца: 36%

1′

4.Росен Стефанов 10. Спас Георгиев

Днес отборите на Черно море и Ботев (Враца) се изправят един срещу друг в първия мач от 23-ия кръг на efbet Лига.

"Моряците" делят първото място с Лудогорец с по 48 точки. В миналия кръг Черно море победи отбора на ЦСКА с 1:0.

Врачани пък са 15-ото място едва с 13 точки. Отборът е в серия от 4 последователни загуби, като последната дойде миналия петък срещу отбора на Пирин Благоевград с 1:2.

Треньорът на домакините Илиан Илиев няма да може да разчита на наказания Мазир Сула. Срещата пропускат още Александър Веселински и Уеслен Жуниор. В групата на варненци попадна Илиан Илиев-младши, който през седмицата се завърна на "Тича".

За Ботев Враца аут е Марко Мажуга. Нападателят е наказан.

Мачът започва в 17:30 на стадион "Тича".