Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Пловдив Зрители: 9356

Ботев (Пловдив) - Левски 1:3 в мач от efbet Лига

Левски отново си тръгна щастлив от "Колежа", "Mистър Шоутайм" блесна в съботната вечер

"Сините" с първа победа за сезона след успех над Ботев с 3:1

87′
Снимка 627257

Източник: startphoto.bg

86′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 1:3!! ЕЛ ДЖЕМИЛИ! И когато на "Колежа" заживяха с мечтата, че резултатът минимум може да бъде изравнен, в ролята на техен кошмар окончателно влезе Джавад Ел Джемили. Халфът отново впечатли с изявите си около дъгата, където отново се оказа невъзможен за опазване, а с прецизното си насочване с левия крак "препарира" вражеския вратар за безценното 1:3.

85′

Точукву Ннади получава жълт картон.

84′

Патрик-Габриел Галчев се появява в игра, а замененият е Роналдо.

Снимка 627251

84′

Асен Чандъров ще замени Асен Митков в този деликатен за Левски момент.

80′

ГООЛ ЗА БОТЕВ! 1:2! СЕКУЛИЧ! Инкасираното попадение не понижи бойния дух на "канарите", които почти веднага върнаха гола чрез своя вече титулярен централен нападател Мартин Секулич в 80-ата минута. Всичко започна 60 секунди по-рано, когато резервата Степанавичюс отправи силен изстрел, който беше избит от Андреев в корнер. При него се създаде кратко меле, което завърши с мощен удар на Ннади. Петрис беше застанал малко пред своя вратар и пробва да избие, но вместо това запрати топката към дебнещия Секулич, който нямаше как да сгреши от удобната позиция.

77′

Младият Преслав Бачев се появява в игра за Левски вместо Рикардиньо.

Снимка 627255

76′
Снимка 627256

74′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! 0:2! ЕЛ ДЖЕМИЛИ! Левски направи огромна крачка към победата в съботната вечер с второ попадение в 74-ата минута. Тогава всичко се случи благодарение чудесен индивидуален рейд на Джавад Ел Джемили. Испанецът получи свобода на действие в центъра на терена, а след като не можа да бъде спрян от четирима футболисти на Ботев, №11 на гостите отправи силен прав удар, който не остави никаква възможност на Ханкич за адекватна реакция.

72′
Снимка 627254

70′

Фаустас Степанавичюс ще се появи в игра за Ботев, а замененият е Уме Уме Емануел.

70′

Точукву Ннади влиза на терена, а замененият е Джеймс Етоо.

64′
Снимка 627250

63′

Андриан Краев се появява в игра за Левски. Напуска Ивелин Попов.

61′

Реда Рабей напуска терена, а вместо него ще видим Елвис Ману.

56′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! 0:1! ДУЗПА! РИКАРДИНЬО! Левски поведе в резултата с настъпването на 56-ата минута. Малко преди това, при ситуация в наказателното поле на Ботев, бранителят Роберто Пунчец не видя, че зад гърба му изскача Рикардиньо, безкрайно устремен да му отнеме коженото кълбо. В този миг хърватинът понечи да изчисти топката, но вместо това посече левия крак на „синия“ нападател и Валентин Железов беше категоричен, че това е дузпа. Потърпевшият се нагърби с изпълнението и макар то да беше доста рисковано, Ханкич беше преодолян за 0:1.

52′

НЕРАЗБИРАТЕЛСТВО! Уелтън отново направи всичко най-опасно за Левски, след като в 52-ата минута прати пас по конец за Роналдо. И точно, когато сънародникът му беше готов да отправи изстрел, подаването "открадна" друг бразилец - Рикардино, който провали целия замисъл на атаката.

50′
Снимка 627249

49′

С малко закъснение, Марин Петков също получава жълт картон.

48′

Второто полувреме започна с добра индивидуална проява на Хосе Кордоба, който благодарение на добрата си физика съумя да блокира устремения към гола Мартин Секулич.

46′
Снимка 627247

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

42′

Левски отново имаше проблем при разгръщането на своя контраатака. И при ситуацията малко преди почивката, Роналдо спечели достатъчно терен, но в мига, когато трябваше да се даде ключовият пас, действията се забавяха и завършваха безкрайно неуспешно.

36′

РОНАЛДО! Левски създаде нещо като реална голова асистенция, когато Роналдо отигра с глава добро центриране от съотборник. Бразилецът насочи в близкия ъгъл на Ханкич, а капитанът на Ботев успя да реагира навреме и отрази.

35′
Снимка 627246

34′

Жереми Петрис получава официално предупреждение.

34′

Самуел Акере също получава официално предупреждение.

33′

Искри по време на това дерби имаше в 33-ата минута, когато Самуел Акере и Жереми Петрис влезнаха в диалог, заради което получиха и по жълт картон от главния съдия Валентин Железов.

27′
Снимка 627245

26′

Почивка за вода.

25′

Левскарите сътвориха интересна ротация на позициите на Уелтън и Ел Джемили, което освободи пространство за юношата на Еспаньол. Той завърши акцията с изстрел, но право в обсега на Хидайет Ханкич.

20′

Уелтън продължи да прави успешни солови акции по левия фланг, но повечето от тях завършваха със слаби удари, които биваха спасявани от Ханкич. В 20-ата минута №17 смени тактиката и пробва прострелен пас за Рикардиньо, ала нападателят на Левски закъсня с "атаката" на коженото кълбо.

17′

Асен Митков получава първия жълт картон в мача.

15′
Снимка 627241

13′

ЕТОО! Тежките мигове за левскарите продължиха. В 13-ата минута Андреев пак трябваше да бъде последна преграда спрямо гола, тъй като младокът донякъде беше сюрпризиран от техничния изстрел на Джеймс Етоо.

9′

КОЛЕВ! Ботев създаде първото си голово положение в 9-ата минута. Уме Уме Емануел лесно проби през налагания като флангови бранител Марин Петков, а след това центрира към далечната греда за Красиан Колев. Младежкият национал остана непокрит заради лошо позициониране на Петрис, а последвалият му удар с глава предизвика доброто спасяване на Пламен Андреев.

7′

Левски отговори на ботевисткото желание с два изстрела от далечна дистанция. Далеч по-добър беше този на Уелтън, който все пак излезе в корнер, докато опитът от фаул на Ел Джемили слабичко спря в изградената стена.

Снимка 627242

2′

Срещата започна с две сериозни изненади в състава на "сините", където Ноа Сонко Сундберг и Андриан Краев бяха оставени на резервната скамейка. Това действие донякъде подсказваше, че може би се подготвят изходящи трансфери на гореспоменатите. Ботев пък стартира самото дерби с висока преса, която имаше за цел да доведе до грешка на вражеската защита.

1′