Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Пловдив Зрители: 2500

Двойна смяна в състава на Ботев. Ивелин Попов е земенен от Балтанов, а Секулич се появи на терена вместо Георги Николов.

90+1′
90′

Четири минути добавено време на мача.

86′

Гооол за Ботев! Димитър Папазов гарантира успеха на домакините. Капитанът Ивелин Попов отне топката в половината на Етър и комбинира с Георги Николов, който намери Джеймс Ето'о, а той изведе резервата Димитър Папазовсам срещу Величков. Младокът не сбърка и прати топката във вратата с хубав удар в долния ляв ъгъл за 2:0. Това също бе първи негов гол за Ботев в мъжкия футбол.

83′

Жълт картон за Йоаким Карсела.

82′

Акере е сменен от Димитър Папазов.

76′

Ивайло Димитров се появи на терена вместо Кнежевич.

71′

Гооол за Ботев! Атанас Чернев. След преглеждание със системата ВАР попадението е признато.

Домакините разиграха късо след изпълнение на ъглов удар.  Николай Минков подадае към Самуел Акере, който центрира в наказателното поле на Етър, където влезлият от пейката Дидис Лутумба-Пита не успя да изчисти и топката стигна до Атанас Чернев, който с глава я насочи към вратата, тя се удари в гредата и влезе във вратата. Това бе първи гол на Чернев в българския футболен елит.

70′

Страхотна проява на Величков! Ивелин Попов центрира в наказателното поле на гостите, където Георги Николов се извиси и стреля с глава, но вратарят на Етър демонстрира своя рефлекс и изби с една ръка.

Снимка 654771

Източник: startphoto.bg

69′

Янков е заменен от Дидис Пита.

63′

Жълт картон за Николай Янков от Етър.

61′

Николай Минков смени Янис Карабельов.

Снимка 654772

45′

Начало на втората част!

45′

Смяна на почивката в състава на доомакините. Укаки влезе на мястото на Степонавичус.

45+3′

Край на първата част!

45+2′

Още веднъж отбраната на Ботев беше хваната неподготвена на контраатака. Кнежевич изведе Николай Янков, който, обаче, от добра позиция стреля много неточно.

45′

Три минути добавено време.

37′

Какъв пропуск! Гостите имаха отлична възможност да поведат в резултата. Жан-Марк Тибуе центрира от левия фланг и Ловре Кнежевич от непосредствена близост вместо да изпрати топката в мрежата,  стреля в аут.

36′

Перера от домакините също получи официално предупреждение.

34′

Жълт картон за Янис Карабельов.

19′

Греда! След центиране на Ивелин Попов, Фаустас Степонавичус бе оставен непокрит на границата на малкото наказателно поле и стреля, но ударът му се отби в лявата странична греда на вратата пазена от Мартин Величков!

10′

Опасен удар на Акере, но вратарят на Етър изби в ъглов удар.

Снимка 654759

7′

Още една намеса на Величков, който успя да улови опасно центиране на Балоянис. При тази ситуация вратарят на "болярите" се сблъска с нападателя на домакините Георги Николов и двамата останаха да лежат на терена. За щастие, всичко с тях е наред и те ще могат да продължат участието си в мача.

2′

Първа опасност пред вратата на Етър. След центриране от ъглов удар на Балоянис, Перера отправи удар, но Мартин Величков улови.

1′

Начало на мача!

Снимка 654758

1′

Патриотично! Преди началото на срещата на стадион "Христо Ботев" бе изпълнен националният химн на Република България.