Турнир: efbet Лига Стадион: "Арена Арда", гр. Кърджали Зрители: 344
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

Арда победи Царско село с 2:0 в мач от efbet Лига

Арда с първа победа при Славко Матич, Царско село не даде никаква съпротива в Кърджали

Иван Коконов сътвори пропуска на годината

90′

Отлична възможност пред Тонислав Йорданов, който получи подаване от Делев, ала завършващият му изстрел бе париран от Янко Георгиев.

88′

Слободан Рубежич получава жълт картон.

85′

Официално предупреждение за Милен Желев, който държи тон на главния съдия.

84′

Георги Атанасов се появява в игра за сметка на Светослав Ковачев.

84′

Направилият страхотен мач Давид Кики бива заменен от Александър Георгиев.

82′

Ален Стеванович също приключва участието си в мача.

80′

ГРЕДА! Царско село се спаси за пореден път в 80-ата минута. Светослав Ковачев нямаше проблем с преодоляването на съперник, след което отправи силен шут, отбил се в напречната греда на Янко Георгиев.

72′

Любослав Пенев прави нова смяна. Заменя Лукас Диас с Васил Шопов.

72′

Смяна и на върха на атаката. Милчо Ангелов ще замени Гаетан Миси Мезу.

70′

Малко след час футбол на "Арена Арда", в игра за домакините се появи Тонислав Йорданов, той имаше добрия шанс да влезе в списъка с голмайстори, но ударът му не намери очертанията на "царската" врата.

67′

Арда ще продължи с атаките. Вместо Тилев влиза друг офанзивен футболист - Тонислав Йорданов.

61′

Илия Юруков напуска терена, а Румен Руменов ще вкара свежест в халфовата линия на домакините.

60′

Карлос Охене се появява в игра, като ще замени Петър Атанасов.

57′

СТРАХОТНА ИЗЯВА НА ПЕТКОВ! Младият бранител на Арда - Алекс Петков не отбеляза гол в 57-ата минута, но направи нещо, с което заслужи аплодисментите на всички свои съотборници. Отбраната на кърджалийци проспа извеждащ пас към Миси Мезу, останал сам срещу Караджов. Габонецът чукна леко покрай стража, ала макар и сам срещу празната врата, нападателят бе затворен като по учебник от Петков, блокирал го с гръб, а след това спечелил си и нарушение.

50′

КОКОНОВ! Втората част можеше да донесе класическа промяна в цифровото изражение, ако не бе грандиозният пропуск на Иван Коконов. №17 бе "захранен" от перфектния пас на Давид Кики, който елиминира и вратаря Георгиев. Кълбото дойде леко назад за нападателя на Арда, който от няма и метър стреля над горната греда.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+1′

ПОЧИВКА!

45′

ГОООЛ ЗА АРДА! 2:0! ДУЗПА! КОКОНОВ! Възпитаниците на Славко Матич се оттеглиха с комфортна преднина на полувремето, след като резултатът стана 2:0 в 45-ата минута. Милен Желев придаде острота на "сините" действия, а последвалото навлизане във вражеското поле на Иван Тилев, вещаеше голяма опасност. Бившият младежки национал нагласи топката на левия си крак и отправи удар, който срещна ръката на разперилия я уж невинно Сашо Александров. Всичко това означаваше дузпа за Арда и картон за Алвеша. С отговорната задача се нагърби Иван Коконов, който безпощадно я прати в мрежата на столичани.

44′

Сашо Александров получава жълт картон, тъй като игра с ръка в наказателното си поле и направи дузпа в ущърб на своя тим.

35′

МИСИ МЕЗУ! Царско село беше близо до възстановяването на паритета в 35-ата минута. Любослав Пенев обаче едва ли остана доволен от изявите в атака на Гаетан Миси Мезу. Африканецът получи перфектно центриране от Ален Стеванович, но вместо да стреля от няма и метър във вратата на Караджов, бившият играч на Етър незнайно защо опита комбинация с Балтанов и провали всичко...

29′

След асистенцията, Давид Кики можеше да влезе в ролята и на голмайстор. В 29-ата африканецът отправи опасен шут по земя, който затрудни максимално стража на "царете".

24′

Официално предупреждение за Алекс Петков, който наруши правилата срещу Гаетан Миси Мезу.

21′

ГОООЛ ЗА АРДА! 1:0! СПАС ДЕЛЕВ! Но Арда не беше само тим, който е опасен при статични ситуации. В 21-ата кърджалийци организираха динамична атака, при която Слободан Рубежич уважи включване по фланга за Давид Кики. Защитникът напредна с топка в крака и пусна успоредно подаване за Спас Делев. Лидерът на "сините" беше на една линия с централните бранители на Царско село и насочи към мрежата преди намесата на Георгиев. За потвърждаване на гола, реферът Радослав Гидженов използва технологията ВАР.

17′

ШАНС ЗА АРДА! Домакините, още в мачовете си срещу ЦСКА и Лудогорец, загатнаха, че под ръководството на Славко Матич ще бъдат доста опасни при корнери. Точно ъглов удар в 17-ата минута без малко не ги дари с преднината. Вече традиционно за "сините", Спас Делев центрира на първа греда, а застаналият до нея - в този случай Слободан Рубежич, просто я продължи за съотборника зад него. Иван Коконов обаче закъсня със стотни от секундата и бе изпреварен от Лъчо Балтанов, който с риск от автогол, изчисти над страничния стълб.

8′

От първата минута любопитна битка по терена започнаха да водят Алекс Петков и Гаетан Миси Мезу. Двамата имаха тежки физически единоборства, като при едно от тях габонецът хитро опита да си изпроси наказателен удар.

3′

Напълно очаквано Арда беше отборът, поел контрол над събитията на стадиона в Кърджали. Селекцията на Славко Матич пробва да вземе страха на своя съперник с атаки през центъра, като след една от тях Илия Юруков стреля от дистанция, но далеч от вратата на Янко Георгиев.

1′