Арда (Кърджали) постигна първа победа под ръководството на своя нов старши-треньор Славко Матич. След тежката програма, наситена с двубои срещу ЦСКА, Левски и Лудогорец, "сините" най-сетне заслужиха трите точки. Домакините нямаха никакви проблеми с последния Царско село, побеждавайки столичани с 2:0.

Резултатът бе открит в средата на първата част, когато Спас Делев завърши бърза комбинация между него Рубежич и Давид Кики. В края на полувремето се разписа и Иван Коконов от дузпа. Тя бе сътворена от игралия с ръка в собственото си поле Сашо Александров. След паузата класиката можеше да бъде факт, но Коконов направи голям пропуск на празна врата, а Ковачев удари напречната греда.

Черно море победи ФК ЦСКА 1948 с 2:0 в efbet Лига

Черно море нямаше проблеми срещу ФК ЦСКА 1948 и изравни клубен рекорд!

Домакинска победа с лекота

Арда остава на девета позиция, но вече с актив от 21 точки. Не забравяйте, че кърджалийци имат и два мача по-малко. 11-ата загуба за сезона оставя Царско село на дъното, като играта на футболистите, ръководени от Любослав Пенев, не им дава много надежди в борбата за спасение.

Напълно очаквано Арда беше отборът, поел контрол над събитията на стадиона в Кърджали. Селекцията на Славко Матич пробва да вземе страха на своя съперник с атаки през центъра, като след една от тях Илия Юруков стреля от дистанция, но далеч от вратата на Янко Георгиев.

Арда - Царско село 2:0 (Развой на срещата по минути)

Попадения на Делев и Коконов

От първата минута любопитна битка по терена започнаха да водят Алекс Петков и Гаетан Миси Мезу. Двамата имаха тежки физически единоборства, като при едно от тях габонецът хитро опита да си изпроси наказателен удар.

Пирин и ЦСКА завършиха 1:1 в efbet Лига

Пирин шокира ЦСКА в края, Манолев донесе точка за "орлетата"

Гол в добавенето време донесе точката за "орлетата"

Домакините, още в мачовете си срещу ЦСКА и Лудогорец, загатнаха, че под ръководството на Славко Матич ще бъдат доста опасни при корнери. Точно ъглов удар в 17-ата минута без малко не ги дари с преднината. Вече традиционно за "сините", Спас Делев центрира на първа греда, а застаналият до нея - в този случай Слободан Рубежич, просто я продължи за съотборника зад него. Иван Коконов обаче закъсня със стотни от секундата и бе изпреварен от Лъчо Балтанов, който с риск от автогол, изчисти над страничния стълб.

Но Арда не беше само тим, който е опасен при статични ситуации. В 21-ата кърджалийци организираха динамична атака, при която Слободан Рубежич уважи включване по фланга за Давид Кики. Защитникът напредна с топка в крака и пусна успоредно подаване за Спас Делев. Лидерът на "сините" беше на една линия с централните бранители на Царско село и насочи към мрежата преди намесата на Георгиев. За потвърждаване на гола, реферът Радослав Гидженов използва технологията ВАР.

След асистенцията, Давид Кики можеше да влезе в ролята и на голмайстор. В 29-ата африканецът отправи опасен шут по земя, който затрудни максимално стража на "царете".

Царско село беше близо до възстановяването на паритета в 35-ата минута. Любослав Пенев обаче едва ли остана доволен от изявите в атака на Гаетан Миси Мезу. Африканецът получи перфектно центриране от Ален Стеванович, но вместо да стреля от няма и метър във вратата на Караджов, бившият играч на Етър незнайно защо опита комбинация с Балтанов и провали всичко...

Левски - Ботев (Пловдив) 2:0 в мач от efbet Лига

Офанзивен Левски зарадва феновете си с победа над Ботев (Пд) и място в Топ 6

Гьоко Зайков и Боби Цонев се разписаха за важния триумф с 2:0 на "Герена"

Възпитаниците на Славко Матич се оттеглиха с комфортна преднина на полувремето, след като резултатът стана 2:0 в 45-ата минута. Милен Желев придаде острота на "сините" действия, а последвалото навлизане във вражеското поле на Иван Тилев, вещаеше голяма опасност. Бившият младежки национал нагласи топката на левия си крак и отправи удар, който срещна ръката на разперилия я уж невинно Сашо Александров. Всичко това означаваше дузпа за Арда и картон за Алвеша. С отговорната задача се нагърби Иван Коконов, който безпощадно я прати в мрежата на столичани.

Втората част можеше да донесе класическа промяна в цифровото изражение, ако не бе грандиозният пропуск на Иван Коконов. №17 бе "захранен" от перфектния пас на Давид Кики, който елиминира и вратаря Георгиев. Кълбото дойде леко назад за нападателя на Арда, който от няма и метър стреля над горната греда.

Младият бранител на Арда - Алекс Петков не отбеляза гол в 57-ата минута, но направи нещо, с което заслужи аплодисментите на всички свои съотборници. Отбраната на кърджалийци проспа извеждащ пас към Миси Мезу, останал сам срещу Караджов. Габонецът чукна леко покрай стража, ала макар и сам срещу празната врата, нападателят бе затворен като по учебник от Петков, блокирал го с гръб, а след това спечелил си и нарушение.

Лудогорец победи Локомотив (София) с 4:2 в efbet Лига

Интрига нямаше - Лудогорец подчини и Локомотив (София) и води убедително класирането

Шампионите загряха за последния мач от Лига Европа

Малко след час футбол на "Арена Арда", в игра за домакините се появи Тонислав Йорданов, той имаше добрия шанс да влезе в списъка с голмайстори, но ударът му не намери очертанията на "царската" врата.

Царско село се спаси за пореден път в 80-ата минута. Светослав Ковачев нямаше проблем с преодоляването на съперник, след което отправи силен шут, отбил се в напречната греда на Янко Георгиев.

Славия - Локомотив (Пд) 1:1 в мач от efbet Лига

Славия и Локомотив (Пд) заплетоха още повече интригата за Топ 6

1:1 в двубой със силно първо и слабо второ полувреме

До края Царско село така и не стигна до положения, поради което се примири със своят загуба №11 за кампанията.

На 11 декември Арда ще гостува на Локомотив (Сф). "Царете" пък ще имат тежка визита на Ботев (Пд).