Турнир: efbet Лига Стадион: "Арена Арда", гр. Кърджали Зрители: 868

Арда - Крумовград 1:1 в мач от efbet Лига

Битката за Родопите приключи без победител

И Арда не можа да прекъсне серията на Крумовград

90′

Принц Окезие нарочно си изкара жълт картон, за да пропусне следващия мач на "небесносините".

84′

Джунейт Али напуска принудително терена, а вместо него ще видим Китан Василев.

80′

Време е да видим в действие Момчил Цветанов, който заменя Серкан Юсеин.

79′

Тонислав Йорданов ще се появи в игра, а напускащият е Станислав Иванов.

74′

ИВАНОВ! Арда можеше само да съжалява, че не реализира попадение в 74-ата минута. Големият длъжник се казваше националът Станислав Иванов. Стаси получи отличен извеждащ пас от Лъчезар Котев, но останал сам срещу Георгиев, шутира право в обсега на стража на Крумовград.

72′

Иван Тилев ще отстъпи мястото си на Илия Юруков. Нова смяна в редиците на Арда.

71′

Лукас Сантана получава жълт картон.

65′

Жак Пехливанов ще доиграе мача, а на пейката сяда Димитър Тонев.

64′

Борис Тютюков влиза в игра за Арда, а напускащият е Иван Коконов.

63′

За да се случи нещо интересно на "Арена Арда", публиката трябваше да чака чак до 63-ата минута. Тогава Борислав Цонев центрира от фаул, а Феликс Ебоа Ебоа скочи над всички, за да стреля с глава. Топката премина на сантиметри от дясната греда на Янко Георгиев.

47′

На полувремето Патрик Луан влиза в игра за Крумовград, напуска Октай Юсеин.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

ПОЧИВКА!

44′

НЕВЕРОЯТЕН ПРОПУСК! Като по чудо, Арда не затвори първата част с гол преднина в 44-ата минута. Офор отново се показа като комбинативен играч и пусна за Цонев в наказателното поле. Плеймейкърът загърби своя опонент и получи удобната възможност да прати топката към далечната греда, матирайки дори и стража Георгиев. Точно тогава се случи и наглед невероятното, тъй като съотборниците Станислав Иванов и Иван Коконов, връхлетяха върху кълбото, блъснаха се и провалиха тази толкова реална възможност за 2:1.

42′

ОТМЕНЕН ГОЛ! Малко преди почивката, Арда отново поведе в резултата, но радостта на "небесносините" продължи няколко секунди. Иван Коконов завърши отлично своя солова акция, но пък се оказа, че е бил малко зад последния в отбраната на Крумовград при получаването на паса от Боби Цонев.

37′

ЕКШЪН НА АРЕНА АРДА! 37-ата минута можеше да се окаже щастлива и за двата тима. Първо отлична ситуация се откри пред Александър Колев, който не съумя да насочи с глава в целта. Веднага събитията се пренесоха от другата страна на терена, където акробатичен удар на Офор беше спасен от Янко Георгиев.

28′

ГООЛ ЗА КРУМОВГРАД! 1:1! ВЕЛЕВ! От Арда сякаш не обърнаха внимание на "сигналната лампичка" от предходния абзац и се стигна до изравняването на резултата в 28-ата минута. Тонев и Али разиграха добре по левия фланг. Последва центриране към наказателното поле, където Юсеин пробва да отиграе, но неуспехът му се превърна в "асистенция" за непокрития Велев. Украинецът имаше достатъчно време да настрои своя мерник и преодолее с красив изстрел Господинов.

26′

Милен Стоев блесна с решителни действия в защита за Арда, след като спечели ключова битка на "втория етаж" с Александър Колев. Ситуацията се разигра малко пред голлинията на домакините и при друг развой на събитията, голът в мрежата на кърджалийци можеше да бъде факт.

21′

Ренан получава първия жълт картон в мача.

16′

Инкасираното попадение обърка игровия план на Крумовград, като гостите започнаха да изпитват все повече трудности в организирането на атаки. В отбрана за Арда  пък Феликс Ебоа Ебоа неутрализираше по всякакъв начин национала Александър Колев.

9′

КОКОНОВ! Селекцията на Николай Киров продължи да бъде агресивна до краен предел. В 9-ата минута Офор отново попадна под светлините на прожекторите. №9 изпусна точния момент за удар, но пък показа завиден поглед и върна към дузпата за връхлитащия Иван Коконов. Опитният халф на "небесносините" обаче трябваше да завърши далеч по-добре.

4′

ГООЛ ЗА АРДА! 1:0! ОФОР! Арда не се впечатли особено от устрема на крумовградчани и повали опонента още с първия си удар в мача. Само четири минути бяха необходими на дебютиращия нападател Чиононсо Офор, за да зарадва публиката в Кърджали. Преминалият през американската МЛС стрелец получи отлично центриране от Борислав Цонев и с глава майсторски вкара за 1:0.

2′

Крумовград опита да затвърди реномето си на един от най-добрите отбори през пролетта, атакувайки Арда още след първия съдийски сигнал. Алекс Колев обаче не стигна до пас, пратен около дузпата.

1′