Гергана Брънзова записа внушителна победа с в първия мач на тима си Кошице (Словакия) като гост на чешкия Кара (Трутнов) в турнира за Купата на Фиба-Европа, съобщава Bulgarianbasket.com. Българската баскетболистка наниза 15 точки  за 24 минути игра.

Междувременно Диана Найденова с Госпич (Хърватия) загуби като гост от Надежда (Русия) с 59:68 точки в същата надпревара. 33-годишната състезателка игра 31 минути и завърши с 3 точки, 2 асистенции и 2 "откраднати топки".

Както е известно,  Госпич е следващият съперник на българския ЦСКА в седмия кръг на Адриатическата лига. Срещата е в неделя от 19.00 часа българско време.

Друга наша сънародничка - Гергана Славчева, бе титуляр и игра 29 минути за френския Тарб при поражението с 44:60 от италианския Таранте.

Славчева регистрира 12 точки и 6 борби. Жаклин Златанова влезе като резерва и за 23 минути записа 3 точки.

При мъжете българинът с френски паспорт Васил Евтимов влезе в игра като резерва за тима си Болоня и за 12 минути записа 2 точки и 5 борби. Отборът му загуби със 73:78 от руския Динамо (Москва).