Шампионът на България по баскетбол Балкан победи португалския Спортинг (Лисабон) с 81:70 (20:22, 31:11, 12:21, 18:16) като домакин в "Арена Ботевград" в среща от третия кръг в група "А" на турнира за Купата на ФИБА Европа при мъжете.

Успехът бе втори за Балкан от двата изиграни мача на състава до момента, тъй като срещата от първия кръг с израелския Бней Херцлия не се състоя и така българският тим оглави временното класиране в групата. Спортинг допусна първо поражение също от два двубоя.

Ключова за успеха на ботевградчани бе страхотната втора част. Домакините изоставаха след първата четвърт с 20:22, но изиграха отлични втори 10 минути, в които натрупаха солидните 18 точки преднина на почивката - 51:33. Това бе и най-голямата разлика в полза на Балкан в двубоя.

Най-резултътен за отбора от Ботевград бе Карл-Йохан Липс, който реализира 23 точки и овладя 14 борби. Трима състезатели на Балкан отбелязаха по 13 точки - Мартин Сотиров, Майки Диксън и Девин Харис, като последният добави 7 борби и 11 асистенции. Димитър Димитров се включи с 11 точки.

Едуард Екиор пък се отличи с 24 точки и 8 борби за Спортинг (Лисабон).