Отзиви след победата на България над Италия с 81:80 точки в среща от група А на европейските квалификации по баскетбол за мъже:

Пини Гершон (старши треньор на България): "България победи една Италия без 4-ма основни играчи. Италия разполага с много силни и опитни баскетболисти. Убеден съм, че ако те нямаха надпис Италия на гърдите си можеха да играят много по-добре. Опитах се да сваля напрежението от моите играчи. Те излязоха на терена с идеята за победа. Смятам, че можем да играем още с 20-30 процента по-добре. Италия освен опитните играчи има и много добър треньор, който ни накара да играем по-различно от нашата система, изолираха напълно Джабер и ние допуснахме много грешки. Италия ни затрудни, но мечтата продължава. Все още мечтаем. След три победи шансовете ни остават. Победата си е победа с главно П, дори с една точка. Предстоят ни две много тежки гостувания. Да победим Италия като гост също няма да е лесно. Последните три седмици сме в подем, но има още много работа. До момента не исках да знам ситуацията в нашата група. Играем мач за мач, а каквото стане - стане. Много хубаво е, че докарахме в залата 2000 души", завърши той.

Карло Рекалкати (старши треньор на Италия): "Поздравявам България за победата, защото направиха много добър мач. Много съм щастлив, защото въпреки загубата ние също играхме много добре. Италия е велик отбор, но с едни 4-ма основни играчи. Сега ситуацията е различна. Италия не разполага с млади баскетболисти и това е трагедията на целия италиански баскетбол. Тези играчи в момента нямат опит. Нашата задача в групата ще бъде много трудна, много тежка. Днес имахме контрол върху целия мач, с изключение на първите минути на второто полувреме. Тогава се разконцентрирахме и загубихме мача. Не разполагаме със силни играчи под коша и затова разчитаме основна на стрелбата от тройката", завърши Рекалкати