Григор Димитров започна с победа участието си на Мастърс турнира в Монте Карло. Българинът победи представителя на домакините Валентин Вашеро със 7:5, 6:2 за 1 час и 30 минута игра. По този начин Димитров започна успешно сезона на клей за 2024 г.

Вашеро от днес заема №138 в световната ранглиста.

Въпреки това обаче мачът беше изключително равностоен и представителят на домакините показа стабилна игра, която го държеше близо до резултата в първата част.

Първият сет започна с пробив за Вашеро, който взе подаването на Димитров на 30, но след четири поредни точки. Гришо направи моментален рибрейк и изравни геймовете за 1:1. След това всеки печелеше геймовете си без особени проблеми. Вашеро демонстрира добра игра на сервис, печелейки няколко гейма на нула.

Все пак Димитров стигна до сетбол на сервис на представителя на домакините в 10-ия гейм и имаше шанс да затвори сета за 6:4. Вместо това обаче Вашеро се спаси и изравни при 5:5. В 12-ия гейм Григор получи нов шанс за пробив с цената на сетбол и този път нашето момче се възползва отлично и проби за 7:5.

Във втората част играта на Вашеро се разстрои, а Димитров стабилизира още повече играта си и логичното се случи. Монегаскът допусна точка за пробив в четвъртия гейм и Гришо се възползва, реализирайки брейк за 3:1. Григор проби още веднъж за 6:2 и при първия си мачбол триумфира в двубоя.

В следващия кръг, Димитров ще се изправи срещу победителя от мача Миомир Кецманович и Матео Беретини, които играят утре.