Миомир Кецманович ще бъде съперник на Григор Димитров във втория кръг на тенис турнира на клей от сериите "Мастърс" в Монте Карло. Събринът се наложи над Матео Беретини (Италия) с 6:3, 6:1 само за час и 13 минути игра.

Представителят на западната ни съседка започна по-добре мача и поведе с пробив за 2:1, но Беретини, който миналата седмица спечели турнира в Маракеш, бързо успя да спечели подаването на съперника си и да изравни. Кецманович обаче отново проби и поддържаше разлика от два гейма, като в деветия гейм също взе сервиса на италианеца и затвори частта с 6:3.

Втората част доминацията на сърбина бе още по-осезаема, като той спечели първите пет поредни гейма за 25 минути. Беретини избегна загуби на нула, но Кецманович затвори мача с 6:1. Сърбинът прекъсна серията си от четири поредни загуби, както и шест поредни загуби на турнири от "Мастърс".

До момента Димитров и Кецманович са се срещали само веднъж в официален мач, като българинът спечели с 6:4, 6:2 преди три години на турнира в Акапулко, Мексико, на твърди кортове.