Българска федерация баскетбол и Леденика подписаха дългосрочен договор за спонсорство на специална церемония в хотел Радисън. Подписите си под контракта сложиха президента на БФБ Атанас Тонев и генералният мениджър на Леденика Михаил Михов.

Бирената компания става Основен спонсор на федерацията и Генерален спонсор на финалния турнир за Купа България, която за срока на договора ще се нарича Купа "Леденика".

Освен основните рекламни опции, свързани с купата, Леденика получава и рекламно присъствие по време на Държавното първенство за мъже, както и по време на всички домакински прояви на Националните отбори за мъже и юноши до 20 години. Логото на компанията ще бъде поставено и върху официалните екипи на тези два национални отбора.

За първи път в спонсорски договор са предвидени и редица премии за класирания на българските национални отбори по баскетбол.

За класиране на мъжкия отбор на европейско първенство е предвидена отборна премия в размер на 50 000 лева, а за женския - 30 000 лева.

В случай, че национален отбор за подрастващи се класира в четворката на европейските финали, то той ще получи отборна премия в размер на 20 000 лева, а достигането до шестицата ще донесе на отбора парична награда от 10 000 лева.

Телекомуникационната компания Вивател остава спонсор на БФБаскетбол, като до края на годината ще се подпише нов договор.