Реал (Мадрид) победи с 3:1 Селта в мач от деветия кръг на испанското първенство. Кристиано Роналдо откри резултата в срещата на „Балаидос", Данило удвои преднината на „белия балет, а третото попадение за тима на Бенитес бе дело на Марсело. Точен за домакините бе Нолито.

Реал започна по-добре срещата и логично стигна до гол още в самото начало. Носителят на „Златната обувка" Кристиано Роналдо бе точен в 8- ата минута, след като насочи топката в долния десен ъгъл на вратаря на Селта. Асистенцията за попадението на португалеца бе дело на Лукас Васкес.

Домакините отговориха чрез Нолито, който имаше две възможности да изравни резултата , но Кейлор Навас се намеси блестящо.

В 23- ата Данило покачи на 2:0. Бразилецът получи пас от Хесе и с прекрасен удар прати топката в мрежата.

Втората част започна с натиск на момчетата на Бенитес. Роналдо и Иско пропуснаха да направят 3:0, като изстрелът на полузащитника се отби в гредата.

Селта успя да се върне в мача пет минути преди края. Звездата на тима Нолито направи за смях двама бранители на Реал и прониза Навас с удар от над 20 метра.

В добавеното време на мача Марсело оформи крайното 3:1, след като се разписа останал сам срещу стража на Виго.

Така Реал събра актив от 21 точки и оглави Примера. Вторият Барселона е с 18, но и мач по-малко.

Селта - Реал (Мадрид) 1:3

0:1 Кристиано Роналдо (8)
0:2 Данило (23)
1:2 Нолито (85)
1:3 Марсело (90+5)