Атлетико (Мадрид) победи Реал в мадридското дерби на 7-ия кръг на Ла Лига. „Дюшекчиите" се наложиха с 1:0 на „Самтяго Бернабеу".

Това е и първа победа за Атлетико над Реал  от 14 години насам. Успехът изравни по точки възпитаниците на Диеги Симеоне с лидера Барселона.

Срещата започна зрелищно. Още първата опасна ситуация, доведе до гол. Коке изведе Диего Коща зад защитата и нападателят разстреля Диего Лопес за 0:1.

В 28-ата минута гостите можеха да удвоят. Защитата на Реал заспа и Тиаго бе оставен абсолютно непокрит, но от няколко метра стреля в аут.

На почивката в игра влезе 100-милионната покупка на „белия балет" Гарет Бейл, който обаче не успя да помогна на тима си за обрат. Най-добрата ситуация за Реал се отвори чак в 84-ата минута, когато  Кедира подаде към  непокрития Мората, който от воле стреля в аут.

Реал - Атлетико 0:1

0:1 Диего Коща 11