Атлетико (Мадрид) изстрада домакинската си победа с 1:0 срещу Реал Бетис и си осигури участие в следващото издание на Шампионската лига. "Дюшекчиите" останаха с 10 човека в 57-ата минута след изгонването на Марио Емерсон. Диего Коща вкара победното попадение в 74-ата минута и гарантира финипирането в Топ 4 на Атлетико в шампионата на Испания.

През първото полувреме Атлетико на два пъти отбеляза във вратата на съперника, но и в двата случая попаденията не бяха зачетени. Първо в 23-ата минута Анхел Корея прати топката в мрежата, но ВАР показа, че в развитието на атаката Маркос Йоренте е играл с ръка и голът бе отменен.

В 37-ата минута домакините организираха чудесна атака, Алваро Мората бе изведен на скорост зад защитата и вкара, но се оказа, че нападателят е бил в засада.

Снимка 487750

В 57-ата минута положението за Атлетико стана доста неприятно, след като Марио Ермосо спъна в гръб откъсващия се Лорен Морон и реферът му показа директен червен картон.

Мадридчани обаче показаха своя непримирим характер и в 74-ата минута стигнаха до победен гол. Яник Ферейра Караско центрира от фаул и Диего Коща с глава отбеляза за 1:0. И тук ВАР разгледа ситуацията за игра с ръка на нападателя, но този път попадението бе признато.

Така Атлетико си осигури трите точки и с актив от 66 се намира на трето място във временното класиране в Ла Лига. Бетис остава на 13-а позиция с 41 точки и доиграва сезона.