Испанският гранд Реал (Мадрид) бе на крачка от поражението срещу наглед непретенциозния Кордоба, в срещата между двата тима от програмата на 20-ия кръг на Ла Лига.

"Кралете" срещнаха сериозен отпор от опонента си, но в крайна сметка надделяха с 2:1, с голове на Бензема и Бейл, след като още в 3-ата минута вече губеха в резултата. Директен червен картон за неспортсменско поведение пък получи звездата на "галактикос" - Кристиано Роналдо.

Гостите са лидери в таблицата с подреждането, въпреки че са с двубой пасив от преследвачите си. Реал разполага с актив от 48 точки - 4 повече от втория Барселона и 7 аванс пред Атлетико (Мадрид).

"Кралете" не спестиха усилия, а и титуляри за срещата, като заложиха на Бензема, Роналдо и Бейл в атака, зад които действаха Хамес и Кроос.

Първото полувреме стартира повече от неочаквано, като още в рамките на откриващата игрова минута домакините получиха възможност да излязат напред в резултата и я използваха.

Състезател на Кордоба стреля, Рамос извърна глава и парира кълбото с тяло, но реферът посочи бялата точка. Последва сериозно спречкване между двете единайсеторки, като футболистите на гостите претендираха, че дузпа няма и Рамос не е играл с ръка умишлено. Така или иначе съдията очаквано не отмени решението си, а Гилас даде преднина на Кордоба с точен шут във вратата на Касияс - 1:0.

Повторенията показаха, че всъщност Рамос действително играе с ръка в рамките на пеналта, без значение дали умишлено или не, така че претенциите на мадридчани бяха по-скоро неоснователни.

Последва мощен натиск на гостите в мача, които естествено не бяха доволни от цифровото изражение на резултата и настояваха да се доберат до изравнително попадение преди почивката.

Това се случи в 27-ата минута, когато след изпълнение на ъглов удар Бейл предостави топката на Бензема, който хладнокръвно върна тима си в срещата - 1:1.

До почивката Реал (Мадрид) натика опонента си в собствената му половина, като в определени моменти владението на топката достигна 70% в полза на "кралете", които обаче така и не успяваха да вкарат втори, успокоителен гол в мача.

По всяка вероятност феновете на испанския футбол биха прогнозирали силно второ полувреме за Реал (Мадрид), но... всички те биха сгрешили в предвиждането си.

Нищо подобно! Силно начало за Кордоба, последвано от 3 последователни пропуска за домакините - чрез Бебе, Картабия и Вико.

Само късметът и добрите изяви на бранителите на столичани спасяваха гостите от втори гол във вратата им.

Като за капак минути преди края Роналдо не успя да понесе напрежението от безсилието си срещу бранителите на съперника и за изключително агресивна и груба негова проява, реферът му показа директен червен картон, както и най-прекия път към съблекалните.

Грубостите в мача взеха превес и Картабия реши да изравни бройката футболисти за всеки тим на терена, изпросвайки си също червен картон. За нарушението на състезателя на домакините, Реал получи правото да изпълни и единайсетметров наказателен удар. Бейл не сгреши и преднината на "кралете" в резултата стана факт - 1:2!

Нов гол не бе записан и така Реал запази мястото си на върха в класирането, но губи Роналдо поне за 1 мач.

Ето и всички 11 на столичани: Касияс, Рамос, Марсело, Карвахал, Варан, Кедира, Бейл, Кроос, Хамес, Роналдо, Бензема