Турнир: efbet Лига Стадион: "Локомотив", гр. София Зрители: 3490

Локомотив (София) - ЦСКА 0:3 в мач от Първа лига

Прероден и вдъхновен ЦСКА скри топката на Локомотив (София) в "Надежда"

"Армейците" с класика на стадион "Локомотив"

89′

В последната минута домакините имаха шанс да върнат едно попадение след корнер. Станоев излезе на първа греда и прати топката в малкото наказателно поле, където Бру успя да стреля, но на сантиметри от гредата.

83′

Жълт картон за Пицолис от състава на домакините.

81′

Смяна на бивши "канарчета" в ЦСКА. Шопов замени Ето'о.

Снимка 682685

Източник: startphoto.bg

75′

ИСЕКА! В 75-ата минута Аарон Исека получи пас от Илиан Илиев в наказателното поле и стреля опасно от близка дистанция, но право в тялото на Александър Любенов. След това защитник на Локомотив игра с ръка, но Никола Попов видя фаул в нападение.

69′

Браян Кордоба получи жълт картон за нарушение срещу Анте Аралица.

Снимка 682684

67′

Джонатан Линдсет отстъпи мястото си на своя сънародник Тобиас Хайнц.

65′

Жълт картон за Джеймс Ето'о.

61′

Това беше и последното действие на Коялипу в мача. Той беше заменен от Аарон Исека.

Снимка 682669

59′

ГОООООООООООООЛ ЗА ЦСКА! КОЯЛИПУ! Четвърт час след почивката "армейците" окончателно убиха интригата в мача. Стефан Ламбезе не се справи добре с една изритана топка към полето на Локомотив и с глава я сервира на Коялипу, който дебнеше малко зад дъгата. Националът на ЦАР нанесе мощен удар с десния крак и не остави никакви шансове на Александър Любенов.

55′

Играта временно е спряна заради димки и от двете агитки, които пречат на системата ВАР да работи нормално

Снимка 682688

46′

Смени и за двата отбора на почивката:

За ЦСКА терена напуснаха Матиас Фаетон и Джейсън Локило, а на тяхно място влязоха Зюмюр Бютучи и Илиан Илиев.

А при домакините Юлиан Ненов беше заменен от Стив Траоре.

Снимка 682668

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

ПОЧИВКА!

44′

В последните минути на първата част ЦСКА изпълни два опасни корнера, след които Линдсет и Кордоба успяха да стрелят с глава, но ударите и на двамата минаха встрани от вратата.

Снимка 682667

36′

Домакините опитаха някои интересни неща в предни позиции в последните минути, но така и не успяха да застрашат сериозно Густаво Бусато.

23′

Жълт картон за Юлиан Ненов.

Снимка 682670

22′

БУСАТО! Новият капитан на ЦСКА - Густаво Бусато, се намеси решително в средата на първото полувреме. Бруно Франко стреля много силно и точно от около 25 метра, ала бразилският страж на "червените" изби с върха на пръстите си.

19′
Снимка 682672

17′

ГООООООООООООЛ ЗА ЦСКА! ФАЕТОН! "Червената" доминация на стадиона в "Надежда" беше очевидна и ЦСКА отбеляза втори гол в 17-ата минута. Тибо Вион изпълни тъч към Джейсън Локило, който финтира играч на Локомотив и нанесе опасен удар към вратата. Любенов успя да спаси, но Матиас Фаетон Дебнеше на точното място и направи добавка, за да удвои преднината на "червените".

8′

ГОООООООООООЛ ЗА ЦСКА! ЛИНДСЕТ! В 8-ата минута на мача натискът на ЦСКА даде резултат. Първо Коялипу нанесе опасен удар с левачката, но Любенов атрактивно изби в корнер. Вион изпълни късо към Локило, който центрира в наказателното поле, а там Делова не успя да стреля с глава, но зад него дебнеше Линдсет и норвежецът опъна мрежата с техничен удар от воле.

7′

Единият от двамата дебютанти за ЦСКА днес - Джеймс Ето'о, нанесе първия точен удар в мача. Той стреля от дистанция, но право в ръцете на Александър Любенов.

2′

ЦСКА започна мача доста активно и само за 75 секунди "червените" създадоха две опасности пред вратата на Локомотив. Първо Линдсет навлезе опасно в наказателното поле, но центрирането му беше блокирано. Секунди по-късно Локило напредна по дясното крило, влезе навътре и стреля с левия крак, но на сантиметри от дясната греда.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА!

Голямата звезда на ЦСКА - Лиъм Купър, е извън групата за мача, но е на стадион "Локомотив" и ще наблюдава двубоя в компанията на Филип Филипов и генерал-майор Явор Матеев.

98 Стив Траоре 4 Християн Петров

Столичното дерби между Локомотив София и ЦСКА ще сложи край на изтегления 12-и кръг в родната Първа лига. Сблъсъкът на стадион "Локомотив" в квартал "Надежда" стартира в 19:45 часа.

Локомотив Сф е с девет точки и само две поражения след 9 изиграни мача.

ЦСКА прави един от слабите си стартове на сезон в историята и е в крещяща нужда от точки, заемайки предпоследното място в класирането с едва три точки от първите си шест мача.

Локомотив (София) попари Сектор Г: В никакъв случай няма да се продават още билети

Билетите вече са изчерпани, пишат от клуба

"Червените" допуснаха пет загуби до момента, четири, от които поредни, а слабото представяне доведе до треньорска рокада и раздяла с Томислав Стипич с Александър Томаш.

ЦСКА отработи тайните оръжия, на които ще опита да запише втората си победа от началото на сезона. На последната тренировка преди днешния мач треньорският щаб на ЦСКА използва възможността за затвърждаване на различни тактически варианти, както в защита, така и в офанзивен план. Интензивното занимание включваше още серия от упражнения за взривна бързина, отиграване на заучени положения и удари от статични ситуации.

Както е известно, в днешния мач за първи път от началото на сезона "армейците" ще имат пълната подкрепа на своята агитка. До момента течеше наказание на ЦСКА, наложено заради проблемите по време на баража за евротурнирите срещу ЦСКА 1948 в края на миналия сезон. Привържениците на "червените" бързо изкупиха всички отпуснати от домакините билети, включително и допълнителните, пуснати извънредно в продажба.

Томаш вече разполага с почти всички нови попълнения, които бяха взети в последните седмици. Единствено все още се чака оформяне на документите на Лиъм Купър, който ще гледа мача от трибуните.

В последните дни столичните "железничари" представиха 25-годишното белгийско крило Анисе Бру. Той е юноша на Гент, а за последно е носил екипа на втория отбор на Стандарт Лиеж, който изпадна в белгийската трета лига.

Старши треньорът Иван Колев се надява да може да разчита на капитана Владимир Николов, който не е играл от победата с 2:1 над Черно море на 4 август, когато разтегна връзки на коляното. Той, обаче, вече тренира пълноценно със съотборниците си. Сред титулярите пък се очаква да се завърне и централният нападател Анте Аралица. Хърватинът също не е играл от успеха над "моряците".

Дясната ръка на Томаш: ЦСКА ще е различен от това, което беше през началото на сезона