Берое и Локомотив (София) не се победиха в мач от 2-рия кръг на Първа лига. Двубоят в Стара Загора завърши при резултат 0:0.

Сблъсъкът определено разочарова, а най-интересното, с което ще се запомни този мач е това, че топката се спука в края на първата част.

Така Берое събра 4 точки в актива си след два изиграни кръга, а Локо (София) завоюва първата си точка за новия сезон.

В следващия кръг "железничарите" ще приемат Черно море, а Берое ще има във визита във Враца на местния Ботев.

Берое - Локомотив (София) 0:0, двата отбора спукаха топката... буквално

Двубоят започва в 19:00 часа

Срещата започна в спокойно темпо и Берое сякаш имаше леко териториално предимство в началото, но в 13-та минута гостите на два пъти имаха възможност да открият резултата. Първо Селсо Рапосо стреля опасно, но ударът му беше блокиран, а малко по-късно и Красимир Станоев обстрелва вратата на старозагорци, но топката се оплете във външната страна на мрежата.

В средата на първата част Анте Аралица опита удар от около 30 метра, ала няколко сантиметра го разделиха от целта.

Снимка 676635

Източник: startphoto.bg

Малко преди паузата станахме свидетели на първия точен удар във вратата. Той беше твърде слаб и анемичен, но все пак си заслужава да се отбележи. Карлос Алгара опита късмета си от дистанция, но Алкександър Любенов нямаше как да бъде бъде преодолян с подобен шут.

Снимка 676636

В 41-та минута станахме свидетели на куриоз. Топката не издържа на напъните на двата отбора да играят футбол и... се спука. Едно от децата край тъч-линията веднага съдейства и двата тима започнаха да мъчат нова топка.

Девет минути след подновяването на играта двата тима нанесоха по един точен удар във вратата на съперника. Първо Стефан Ламбес стреля от дистанция, но стражът на домакините се справи, а секунди по-късно Пинеда обстрелва целта, ала право в ръцете на Александър Любенов.

Четвърт час преди края Берое достигна до добро положение за гол. Джани Политино центрира опасно в наказателното поле, а Жорди Говеа нанесе удар с глава, но топката премина на около метър над напречната греда.

Снимка 676647

Малко преди последния съдийски сигнал Сантиаго Годой имаше възможност да обстрелва вратата на гостите от добра позиция, но топката премина на сантиметри от целта, а това беше и последната по-интересна ситуация в мача.