Ботев (Враца) спечели гостуването си на Локомотив (София) с 1:0, в първи мач от програмата на шестия кръг в Първа лига. Селекцията на Тодор Янчев се добра до втория си пореден успех в шампионата, след като матира софийския си опонент с гол на Даниел Генов още в 180-ата секунда. Тогава опитният №9 се оказа най-съобразителен при корнер и с глава запрати кълбото в мрежата на Любенов.

Загубилите домакини донякъде разочароваха с представянето си, след като вдигнаха високо летвата на очакванията към тях в серията си от четири двубоя без загуба. Селекцията на Иван Колев имаше едно чисто положение за цял мач, дошло след удар с глава на Светослав Диков.

Локо (София) - Ботев (Враца) 0:1 (Развой на срещата по минути)

Всичко се реши след гол на Даниел Генов

"Железничарите" могат да имат и претенции към главния съдия Сталев, който спести нарисуван втори жълт картон за халфа на Ботев - Антоан Стоянов в средата на второто полувреме. За врачани пък това беше първа победа на стадиона в "Надежда" от вече далечната 2011 година.

Снимка 679908

Източник: startphoto.bg

Двубоят между двата тима стартира по изключително интересен начин, след като гостите от Ботев съумяха да открият резултата още в 120-ата секунда. Селекцията на Тодор Янчев изпълни ъглов удар, пласиран към първа греда, където Даниел Генов изпревари персоналния си пазач и технично с глава запрати в мрежата на "железничарите". Лидерът на врачани отказа да празнува попадението си, тъй като имаше своята достатъчно славна история с Локо.

Локомотив бързо можеше да възстанови паритета, като при едно извеждащо подаване Светослав Диков успя да изпревари Бариос и да го прехвърли. Параболичният му удар обаче не намери очертанията на вратата, а след това се и разбра, че е имало засада.

Импулсът в представянето на "бяло-зелените" продължи и нова отлична акция на гостите завърши с мощен удар на Мартин Смоленски, който профуча над-горната греда на Любенов.

Двама от най-суровите футболисти съперниците в петък вечер - Селсо Рапосо и Чавдар Ивайлов, се сблъскаха в центъра на терена, като този път пострадалият беше португалецът. Заради действията си Ивайлов получи официално предупреждение.

Снимка 679922

Топката попадна във вратата на Любенов отново в 27-ата минута. Браян Переа очевадно беше зад гърба на последния в отбраната, но отигра ситуацията и реализира елегантно. Въпреки това, че положението беше повече от ясно, ненужно трябваше да се очаква ВАР, който да официализира засадата.

Иван Колев беше видимо недоволен от продукцията, която Локо (Сф) изнасяше в срещата от Първа лига. Поради този факт, опитният специалист реши да прави смяна още след половин час футбол, заменяйки халфа Атанасиос Пицолис със Стив Траоре. Легионерът от Гърция изобщо не остана доволен от решението на треньора, започвайки да буйства извън пределите на терена.

Локомотив започна по-активно втората част, което веднага доведе и до грешка в защитата на Ботев (Враца). В 51-ата минута Ламбезе направи пробив по фланга, след което отправи подаване. Рубио и Цонков първоначално не се разбраха за това кой да отиграе коженото кълбо, но в крайна сметка се коригираха и всичко завърши с корнер.

Снимка 679921

Главният съдия на срещата Денислав Сталев сътвори кошмарна грешка в 67-ата минута, когато си навлече гнева на всички, които са свързани, по един или друг начин, с Локомотив (София). Появилият се като резерва за Ботев - Антоан Стоянов, набързо си изкара жълт картон още с влизането си в игра, а в 67-ата отдаденият под наем от Левски халф не прецени шпагата си и изрита над коляното футболист на Локо. Санкция за младежкия национал обаче нямаше и така незаслужено продължи участието си в мача. А недоволството на "червено-черните" бе сериозно...

Няколко минути, след като се появи в игра, крилото Юли Ненов бързо раздвижи атаката на Локо (София). В 79-ата минута, бившият шампион на Малта с Хамрун Спартанс, отправи отлично центриране за снажния Светослав Диков, който стреля с глава, но и бе отчаян от страхотната изява на Федерико Бариос Рубио.

Снимка 679918

В последните мигове от срещата Локомотив трудно организираше финален натиск, а напротив, Ботев (Враца) беше близо до удвояването на резултата. Траоре обаче стреля безумно слабо от достатъчно добра дистанция от голлинията на Любенов.