Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Пловдив Зрители: 5789

Край на мача!

90+4′

Малко странна ситуация се получи веднага след появяването на Ивайло Видев в игра. Той получи жълт каратон, заради това, че е влязал на терена малко по-рано отколкото трябва по правилник.

90+3′

Ивайло Видев се появи в игра на мястото на Константинос Балоянис в заключителните секунди на срещата.

90′

Четири минути добавено време на мача.

82′

Калоян Кръстев се появи в игра, като замени своя адаш Пехливанов.

79′

Ехидже Укаки замени Алакса Мараш.

75′

Георги Стайков смени Душан Вукович.

74′

Божидар Пенчев се сблъска със свой съотборник и получи контузия на главата, заради което се наложи да бъде заменен от Николай Николаев.

67′

Двойна смяна в състава на Ботев (Пловдив). Никола Илиев и Кристиан Нвачукву напуснаха игра, а вместо тях срещата ще доиграят Вини Трибуле и Самюел Акере.

67′
60′

Кристиан Андонов се появи в игра, Октай Хамдиев напусна терена.

55′

Божидар Пенчев получи официално предупреждение от главния съдия.

51′
Снимка 679240

Източник: startphoto.bg

ГОООЛ ЗА БОТЕВ (ПЛОВДИВ)! КРИСТИАН НВАЧУКВУ!

Шест минути след подновяването на играта "канарчетете" откриха резултата. След изпълнение на тъч Никола Илиев изведе отлично Кристиан Нвачукву сам срещу вратаря на Хебър Петър Дебърлиев, нигериецът хладнокръвно го преодоля и изпрати топката в мрежата!

45′

Начало на второто полувреме!

45+3′

Край на първата част!

45′

Три минути добавено време.

38′

Кратка почивката породена от горещото време, за да имат възможност футболистите да пият вода.

36′

Жълт картон и за Георги Търтов.

35′

Един от най-активните в редиците на домакините - Алекса Мараш стреля по  диагонала, получи се рикошет и топката премина на сантиметри от дясната греда на пазената от Петър Дебърлиев врата.

Снимка 679237

32′

Символичните "домакини" бяха близо до попадение след малко повече от половин час игра. След заучено изпълнение на корнер Атанас Кабов центрира, Ивелин Попов отклони и топакта стигна до Уилям Фонкеу, който отправи опасен удар, но Бернат се намеси отлично и не допусна топката да попадне в мрежата.

31′

Любоптна ситуация преди пазарджиклии да изпълнят ъглов удар. Наложи се главният съдия Васил Минев да рисува дъгата, в близост до флагчето, където се изпълнява този вид статично положение.

22′

Антонио Перера от състава на домакините получи жълт картон.

18′

ГРЕДА!

Най-чистото положение за отбелзяване на гол от началото на мача се случи 18 минути след началото на срещата. Алекса Мараш проби отляво и подаде на непокрития Кристиан Нвачукву в близост до пграницата на малкото наказателно поле, но нигериецът вместо да изпрати топката в мрежата уцели напречната греда.

12′

Удар на Набил Макни от дистанция, топката премина над напречната греда.

1′

Двубоят на стадион "Христо Ботев" в Пловдив започна!

14 Янко Ангелов 91 Винни Трибуле

Хебър ще приеме Ботев (Пловдив) в мач от 4-ия кръг на Първа лига, но поради проблеми с настилката на стадиона в Пазарджик, срещата ще се проведе на стадиона на Ботев в Пловдив. Това създава необичайна ситуация, в която "домакините" всъщност ще играят на терена на своя съперник, което може да повлияе на изхода на двубоя. Мачът е с начален час 21:15.

Хебър преживява труден период в началото на сезона. В последните си пет мача отборът регистрира четири загуби и едно равенство. Те загубиха срещу Арда с 1:2 и срещу ЦСКА с 1:3, а в първия си домакински мач за сезона отстъпиха на Спартак (Варна) с 0:2. Единственото им положително представяне беше равенството 1:1 със Славия.

Ботев (Пловдив) се намира в по-добра форма, макар и не без своите предизвикателства. В последните си пет мача отборът има две победи, две загуби и едно равенство. Те постигнаха ценна победа срещу Зрински с 2:1 в първия мач от Лига на конференциите, но не успяха да защитят аванса си и загубиха с 0:2 в реванша, отпадайки от турнира. В Първа лига постигнаха минимална победа над Крумовград с 1:0, но загубата от Панатинайкос с 0:4 в квалификациите за Лига Европа подчерта някои слабости в отбора.

Ивелин Попов: В живота и спорта има победи и загуби