90+6′
Турнир: efbet Лига Стадион: Футболен комплекс "Никола Щерев - Старика", гр. Пловдив Зрители:
90+6′

КРАЙ НА МАЧА!

90+3′

Червен картон за Никола Илиев! Плеймейкърът на "канарчетата" не сдържа нервите си изблъска Ивей Ромееш. Реферът Иво Андреев не се поколеба и отстрани от игра бившия играч на Интер.

90′

Жълт картон за Ангел Грънчов.

80′
Снимка 680013

Източник: startphoto.bg

69′

ГОООООЛ ЗА СПАРТАК ВАРНА! Антонио Вутов центира в наказателното поле, а нападателят Ахмед Ахмедов изпревари бранителите на Ботев и с глава прониза вратата Кристиан Бернат.

65′

ГРЕДА ЗА БОТЕВ! Балоянис центрира от корнер на втора греда, а там Сирики Диабате се извиси над всички и отигра топката с глава, която рикошира в напречната греда.

57′

Жълт картон за Никола Илиев.

57′

Матео Юрич си изкара жълт картон.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+8′

ПОЛУВРЕМЕ!

45+1′

Гол за Ботев! Не! Попадението е отменено поради засада.

37′

Франьо Пърце си изкара жълт картон.

30′
Снимка 679998

15′

Шанс за Ботев! Кристиан Нвачукву осъществи страхотен пробив по левия фланг, устреми се към наказателното поле на Спартак Варна, за да взаимодейства с Алекса Мараш, чийто изстрел с глава бе спасен от стража Мартин Величков.

3′

Гостите от Варна започнаха по-настървено сблъсъка. В 3-ата минута Ивей Ромееш центрира коварно топката в полето на вратаря, но Ханс Бернат внимаваше и боксира топката.

2′

Срещата стартира с минута мълчание в памет на починалия през седмицата Георги Аврамов. Бившият капитан на "канарчетата" се спомина на 40-годишна възраст.

1′

91. Винни Трибулет 99. Даниел Тодоров

Отборите на Ботев (Пд) и Спартак (Варна) се изправят един срещу друг в късния съботен двубой от програмата на Първа лига. Футболното събитие започва в 21:15 часа и ще се проведе на футболен комплекс "Никола Щерев - Старика" в Коматево заради трагичното тревно покритие, което към този момент предлага чисто новият стадион "Христо Ботев".

Ботев приключи европейското си участие след поражение в Мостар, но пък бързо се върна на победния път в родния шампионат.

С чимове от Гърция подобряват терена на "Колежа"

Ето подробности

Отборът победи Хебър (Пазарджик) с 1:0 с гол на Кристиан Нвачукву. В същото време Спартак (Варна) започна силно кампанията под ръководството на наставника Александър Томаш. След завръщането си в елита от Втора лига отборът събра 10 точки в 5 мача. Със същия актив, но с мач по-малко са "канарчетата", чиято среща с Лудогорец беше отложена заради ангажиментите им в европейските клубни турнири.

Автобус с фенове, организиран от клубното ръководство на варненци, ще пътува, за да подкрепи любимците си в Града под тепетата в съботната вечер. Агитките на двата отбора са побратимени и се очаква да създадат добра за футбол атмосфера.

Томаш: Задачата ми е да държа футболистите здраво стъпили на земята

"Винаги можем да загубим, но да го направим като отбор, да го направим като семейство"

Главен съдия на срещата е Иво Андреев, с помощници Иво Колев и Мирослав Иванов. С ВАР ще се занимават Валентин Железов и Станимир Илков. Делега на БФС Благой Благоев, а работата на реферите зорко ще следи Антон Генов.