Турнир: Лига Европа Стадион: "Олимпийски", гр. Атина (Гърция) Зрители:
90+7′

КРАЙ НА МАЧА!

Панатинайкос - Ботев (Пловдив) 2:1 в мач от Лига Европа

Силен и смел Ботев (Пд) запази интригата жива след минимална загуба от ПАО в Атина

Всичко ще се реши на реванша

85′

ОТМЕНЕНА ДУЗПА ЗА БОТЕВ! В 83-та минута на двубоя Ехидже Укаки издебна защитниците на ПАО в централната зона на терена, открадна им топката и се втурна сам очи в очи с вратаря на гърците. Нигериецът опита да финтира Дронговски и падна в наказателното поле, а реферът отсъди дузпа. Съдията обаче беше привикан да прегледа повторение на ситуацията, където се убеди, че контакт между двамата няма, а Укаки сам е загубил равновесие и наказателният удар беше отменен.

82′

Жълт картон за голмайстора на Ботев в този мач Ален Корошец.

78′

ГРЕДА ЗА ПАО! В 78-ата минута гърците удариха греда. Джуричич получи топката в наказателното поле и с перфектен техничен удар стреля към вратата, но кълбото се удари в напречната греда. Йеремеев дебнеше да направи добавка, но не успя да овладее топката и тя излезе в аут.

70′

ГООООООООООООЛ ЗА БОТЕВ! 2:1! КОРОШЕЦ! Точно в 70-ата минута Ботев успя да намали изоставането си. Корошец открадна топката в полето на ПАО и подаде към появилия се само минута по-рано - Мартин Секулич. Хърватинът не се полакоми да стреля, а върна топката към Корошец, който нямаше как да сгреши от 2 метра пред вратата.

69′

Даниел Манчини получи жълт картон.

Снимка 676147

Източник: startphoto.bg

63′

Джеймс Ето'о направи няколко поредни нарушения и с оглед на това, че вече има жълт картон, Керкез го замени с Ален Корошец.

60′

ОТМЕНЕН ГОЛ ЗА ПАО! В 60-ата минута домакините пратиха топката за трети път в мрежата на Ботев, но попадението беше отменено за засада. Джуричич нанесе удар, след който топката се удари в Йеремеев и се върна в него. Сърбинът беше точен от втория си опит, но се оказа, че Йеремеев е бил в положение на засада при първия му шут към вратата.

53′

Точно 8 минути след подновяването на играта ПАО създаде първото по-интересно положение през второто полувреме. Десният бек Вагианидис получи топката на фланга, влезе навътре и стреля силно с неудобния си ляв крак, но Игонен спаси с атрактивен плонж.

Снимка 676133

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

ПОЧИВКА!

44′

ГОЛ! 2:0! БАКАСЕТАС Е ТОЧЕН ОТ ДУЗПА! Минута преди края на полувремето Панатинайкос получи дузпа. Джуричич навлезе в наказателното поле на Ботев и беше съборен от Йонас Там. Реферът не се поколеба и на секундата посочи бялата точка. С изпълнението се зае гръкът Анастасиос Бакасетас и с мощен шут в центъра на вратата опъна мрежата на "канарчетата" за втори път.

36′

ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА ОТ БОТЕВ! Десет минути преди паузата Самуел Акере падна в наказателното поле на ПАО след съприкосновение с Филип Младенович. Нигериецът поиска дузпа, но претенциите му не бяха уважени от съдията.

34′

Още един играч на Ботев получи жълт картон. Антонио Перера беше официално предупреден от израелския съдия.

Снимка 676137

30′

Джеймс Ето'о е първият официално предупреден от съдията футболист.

28′

Ботев успя да неутрализира първоначалния вихрен натиск на ПАО и все по-често се задържаше в полето на гърците. Антоан Конте стреля опасно от дистанция в 28-ата минута, ала полският вратар Бартоломей Дронговски внимаваше и спаси.

13′

ЙЕРЕМЕЕВ! 13-тата минута можеше да се окаже фатална за "канарчетата", които се разминаха на косъм от това да инкасират втори гол. Манчини проби по десния фланг и центрира великолепно в наказателното поле, където Йеремеев беше заел позиция на границата на малкото наказателно поле, но изстрелът му с левия крак мина високо над напречната греда.

8′

ГОЛ ЗА ПАО! 1:0! ЙЕРЕМЕЕВ! Домакините от Панатинайкос откриха резултата след само 8 минути игра. Гърците изпълниха корнер, след който топката беше изчистена, но Шенкефелд я върна в полето на Ботев, където Александър Йеремеев се измъкна от засадата и с техничен удар откри резултата.

1′

77. Бенямин Вербич 99. Алекс Мараш

Отборът на Ботев (Пловдив) гостува на гръцкия Панатинайкос в двубой от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Срещата в столицата Атина започва в 21:00 часа и ще се проведе на Олимпийския стадион.

В предишния кръг пловдивчани се справиха със словенския Марибор, а апетитът идва с яденето. Все пак Панатинайкос е далеч по-стойностен клуб и исторически може да се похвали с големи успехи на местно ниво, както и на европейската сцена. Ботев обаче няма намерение да се предава и мечтае за успех в този сблъсък, след който футболистите на Душан Керкез ще си гарантират два мача с нидерландския Аякс. При поражение от Панатинайкос обаче Ботев ще има още два мача в турнира Лига на Конференциите.

Тва ще бъде първи мач от от съперничеството между двата тима, като "канарчетата" да постигнат добър турнирен резултат преди реванша в Пловдив следващата седмица. Плюс за Ботев може да бъде това, че тимът вече изигра три официални мача, два от които бяха в Лига Европа. Панатинайкос не може да се похвали с подобно нещо, тъй като сезонът в Гърция все още не е започнал.

Очаква се около 150 привърженици да подкрепят пловдивчани в гръцката столица, като на разположение на старши треньора Душан Керкез няма да бъде единствено Атанас Чернев.

Душан Керкез: Изиграли сме три официални мача, Панатинайкос - нито един, по-готови сме от тях