Отборът на Ботев (Пловдив) загуби гостуването си в Мостар на местния Жрински с 0:2 и с общ резултат 2:3 отпадна в третия предварителен кръг на Лигата на конференциите. Головете в полза на домакините бяха дело на Нардин Мулахусейнович и Томислав Киш в края на двете полувремена. "Канарчетата" завършиха срещата с човек по-малко, след като Антоан Конте се опита да удари играч на домакините и бе изгонен с директен червен картон в 41-ата минута. Вратарят на пловидвчани Ханс Кристиан Бернат пък спаси дузпа, изпълнена от Франо Млинар в средата на първата част.

Снимка 678992

Източник: Ботев Пловдив фейсбук

Така след като и ФК ЦСКА 1948 отпадна по-рано след продължения от кипърския Пафос, България остана без представител в турнира Лига на конференциите.

В 7-а Ивелин Попов центрира по прекрасен начин от корнер и Конте стреля с глава на първа греда, но стражът на домакините успя да спаси и изби встрани.

В 21-а минута Бернат направи страхотно спасяване, а след това при опита си да избие топката, имаше контакт с противниковия нападател и съдията не се поколеба да посочи бялата точка, като повторенията не бяха убедителни и останаха съмнения, че вратарят на "канарчетата" игра с топката. Млинар се нагърби с изпълнението, но Бернат се реабилитира, като блесна със страхотно спасяване и резултатът остана непроменен.

В 39-а минута Ботев позволи атаката на домакините да се развие по десния фланг и да има центриране, като защитата на "канарчетата" не се ориентира добре, а Мулахусейнович отправи неспасяем удар с глава, за да открие резултата - 1:0 за Жрински (Мостар).

Малко след това Антоан Конте бе очевидно провокиран, а нервите на бранителя не издържаха, като повторенията показаха, че има и опит за удар на футболиста на Ботев срещу противниковия състезател, като съдията му показа директен червен картон.

В добавеното време на първото полувреме Нвачукву се справи по великолепен начир при контраатака на Ботев, като демонстрира страхотна техника и скорост, а накрая пусна пас по конец към Самюел Акере, който остана очи в очи с противниковия вратар, но завършващият удар не бе достатъчно добър и стражът на Жрински спаси.

Веднага след това Акере имаше нов шанс да отбележи, като се измъкна от засадата и стреля с глава, но сякаш избърза и това позволи на Марич да се намеси с лекота.

В 52-а минута домакините опитаха изстрел директно от пряк свободен удар, но Бернат внимаваше и успя да избие встрани. Петнайсетина минути след това Жрински отне топката в средата на терена и организира бърза атака, като нападател на домакините можеше да отбележи, но силният му удар премина встрани от десния страничен стълб на Бернат.

Снимка 678993

В 71-а минута Жрински отново имаше добра ситуация от корнер, като Шунжич се извиси страховито, но изстрелът му с глава прелетя над напречната греда на Ботев. Десетина минути след това Ботев отново бе на ниво в защита, а Янис Карабелов изглеждаше разконцентриран, което позволи на Томислав Киш да се озови на стрелкова позиция и нападателят стреля презицно, като успя да преоделее вратаря на "канарчетата" - 2:0 за Жрински.

В добавеното време на срещата Ботев, вес пак, стигна до попадение. "Канарчетата" организираха атака по лявия фланг, като появилият се като резерва Вини Трибуле засече центриране и изпрати топката във вратата, но голът бе отменено заради засада.

Жрински (Мостар) - Ботев (Пловдив) 2:0 (Развой на срещата по минути)

Двубоят започва в 21:00 часа