Третият отбор на ЦСКА постигна първа победа от началото на сезона в Югозападната Трета лига и въобще от своята поява. Червените се наложиха над Пирин Разлог с 2:1 в отложена среща от петия кръг на първенството, играна на стадиона в град Сливница.

Благой Родов откри резултата за сините в 32-рата минута след хубаво изпълнение на пряк свободен удар, което рикошира в стената и затрудни вратаря на символичните домакини.

На Острова: Лиъм Купър премина в ЦСКА

Ето подробности

Момчетата на Румен Трифонов отговориха светкавично и само 60 секунди по-късно изравниха. След добро взаимодействие между Илиян Димитров и Юлиан Гилов, последният се озова на отлична стрелкова позиция и не сбърка - 1:1.

В 71-вата минута Алесандро Николов стреля силно от фал в близост до наказателното поле, а Иван Димитров не се намеси по най-добрия начин и от това се възползва Светозар Евтов, който добута топката в мрежата на противника за крайното 2:1. При ситуацията останаха известни съмнения за нарушение срещу стража на Пирин, но такова не бе отсъдено и попадението беше зачетено.

Така червените се изкачиха до 14-ото място в класирането със 7 т. от 7 мача. Тимът от Разлог остава една позиция по-назад и с точка по-малко.