Отборът на Аржентина спечели втория си мач от олимпийския турнир по футбол, слесд като надигра с 3:1 Ирак в Париж.

Попаденията за "гаучосите" бяха дело на Тиаго Алмада, Лусиано Гонду и Езекиел Фернандес, а голямата фигура в селекцията, водена от Хавиер Масчерано, Хулиан Алварес от Манчестър Сити направи две асистенции. Единственото попадение за иракчани бе дело на Айман Хюсеин в самия край на първата част.

С победата аржентинците се изравниха по точки с Мароко и днешния си съперник. Трите отбора са с по 3, като предстои двубой между мароканците и Украйна.

Както е известно, още в първия си мач на Олимпийските игри Аржентина преживя огромен шок, като загуби с 1:2 от Мароко заради отменен изравнителен гол дълбоко в добавеното време. Решението на съдиите се забави с около два часа и предизвика гневни реакции в лагера на световните шампиони.

Днешният сблъсък започна силно за аржентинците, които излязоха напред в резултата в 13-ата минута. Хулиан Алварес асистира на Алмада, който се разписа за 1:0.

В края на първата част обаче "гаучосите" допуснаха изравнително попадение. Хюсеин бе изпуснат от защитата и не пропусна да порази мрежата зад Херонимо Руи.

След почивката Аржентина продължи да е по-настоятелният тим и отбеляза два безответни гола. В 62-рата минута Гонду вкара, а крайният резултат оформи Фернандес пет преди изтичането на редовното време. Отново в ролята на асистент влезе Хулиан Алварес.

В последния си мач от груповата фаза южноамериканците ще се изправят срещу Украйна, докато за Ирак предстои сблъсък с Мароко.

Нелепо, но факт: ВАР отмени гол два часа след края на мач от Олимпийските игри