Немислима глупост се разигра в първия ден на Олимпийски турнир по футбол в Париж. Двубоят между Аржентина и Мароко предложи голяма драма, в която африканците бяха много близо до победата, преди световният шампион да изравни в дълбоко в добавеното време на срещата (106-а минута).

Голът беше даден в реално време от рефера, но Мароко се оплака, че е трябвало да бъде отменен заради засада. По това време Мароко напусна терена, преди мачът да може официално да приключи, което означава, че срещата беше технически спряна от съдията.

От международния олимпийски комитет помолиха двата отбора да се върнат на терена, повече от 90 минути след като бе даден край на мача, за да се доиграе срещата. Впоследствие голът бе отменен поради засада, а мачът продължи едва четири минути, след което официално бе сложен край и Мароко спечели с 2:1 срещу Аржентина.