Президентът на Аржентинската футболна асоциация Клаудио Тапиа заяви, че организацията е пуснала жалба до дисциплинарната комисия на ФИФА след загубата с 1:2 от Мароко на в откриващия мач на Олимпийските игри.

Ето какво каза Тапия пред "Mundo Albiceleste":

"Това, което аржентинците трябваше да преживеем в Сент Етиен , е жалко. Близо двучасово чакане в съблекалнята, след което нашите играчи трябваше да излязат отново, за да продължат мача, който трябваше да бъде спрян от съдията след нахлуването на марокански зрители на терена и насилието, претърпяно от аржентинската делегация, наистина е безсмислено и против правилата на състезанието.

Освен това не бяха чути мненията на капитаните на двата отбора, които смятаха, че срещата не трябва да се подновява. Вече подадохме жалба до Дисциплинарната комисия на ФИФА от Аржентинската футболна асоциация, за да могат да бъдат предприети подходящи регулаторни мерки и да бъдат наложени санкции на отговорните."

Двубоят на стадион "Жофроа Гишар" в Сент Етиен се доигра без публика след пауза от два часа. Причина за това станаха тичащите на терена фенове на Мароко. Срещата беше прекратена от съдията в 16-ата минута на добавеното време при резултат 2:2. По време на почивката съдиите прегледаха изравнителния гол на Кристиан Медина и отмениха попадението заради засада. В крайна сметка срещата завърши при резултат 2:1 в полза на мароканците.

Нелепо, но факт: ВАР отмени гол два часа след края на мач от Олимпийските игри