Зенит (Санкт Петербург) вкара цели 18 гола в първата си контрола за новата година. Руският гранд спечели с 18:0 срещу Малия, а мачът се игра на базата на академия „Аспайър".

Съмненията предизвиква не само резултата, но и факта, че първоначално Зенит трябваше да играе срещу катарския Ал-Ахли. Мистериозно първоначалният съперник на руснаците не се яви и те играха срещу Малия.

Още след края на първото полувреме резултата бе 10:0 за Зенит. Головата фиеста започна от Андрей Аршавин. Бившият футболист на Арсенал вкара още в 6-та минута.

Олег Шатов удвои преднината на Зенит в 7-та минута. Хосе Рондон направи резултата 3:0 в 12-та минута, а Доменико Кришито се разписа в 14-та минута.

Хосе Рондон отбеляза нови два гола в 17-та и 22-та минута, като по този начин направи резултата 6:0. Нето направи резултата 7:0 в 39-та минута. До края на полувремето Денис Ткачук вкара още два гола, а Андрей Аршавин вкара своето второ попадение в мача в 45-та минута.

През второто полувреме паднаха само осем гола. Илия Зуев направи резултата 11:0, а Хълк от дузпа покачи на 12:0. Александър Кержаков в 58-та минута направи резултата 13:0.

До края на мача Рамил Шейдаев вкара два гола, а по един добавиха Алекс Витцел, Александър Рязанцев и Анатоли Тимошчук.