Националният отбор на Португалия постигна убедителна победа с 3:0 над Норвегия в приятелски мач. Срещата се игра на "Ещадио до Драгао" в Порто и бе част от подготовката на иберийците за Евро 2016.

От състава на домакините отсъстваха две от големите им звезди - Роналдо и Пепе, които още празнуват спечелването на Шампионската лига с техния Реал (Мадрид).

Португалците имаха превъзходство през цялата среща и заслужено стигнаха до успеха. С фантастичен гол Куарешма ги изведе напред в 13-ата минута. Другите два гола дойдоха в рамките само на 5 минути през второто полувреме. В 65-ата Рафаел Герейро удвои резултата след отлично изпълнен пряк свободен удар, а Едер оформи крайното 3:0 след като засече центриране отдясно.

Норвежците също имаха своите възможности, като най-опасната от тях беше в началото на второто полувреме, когато Трондсен центрира опасно, но Хенриксен нацели гредата с глава.

Португалия ще изиграе още два мача преди началото на еврофиналите във Франция. Първият е с Англия на 2 юни, а вторият - срещу Естония на 8 юни.